BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.10.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
200
Dün
:
4716
Toplam
:
17171949
ŞİDDETLİ YAĞIŞ VE SEL MERKEZE BAĞLI 4 KÖYDE HASARA YOL AÇTI


Yozgat'ta dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle oluşan sel felaketi sonrası yaşanan zarar gün yüzüne çıkmaya başladı.


Yozgat merkeze bağlı Çalılı, Gökçekışla, Başınyayla ve Başıbüyüklü köylerinde meydana gelen sel felaketi sonrası tarım arazilerinde, evlerde ve kümeslerde oluşan zarar gün yüzüne çıktı. Köylerde domates, biber, salatalık, fasulye gibi tarım arazilerinde büyük zarar oluşurken, sel nedeniyle kullanılamaz hale gelen evlerde ise vatandaşlar ise kendi imkanlarıyla oluşan çamuru temizlemeye başladı. Devlet yardımını bekleyen köylüler, yetkililerin biran önce hasar tespit çalışması yapması gerektiğini söyledi.


Çalılı köyü sakinlerinden 60 yaşındaki Meryem Tuygun, 6 dönümlük tarım arazisinin tamamen yok olduğunu söyleyerek “Tüm geçimimizi bu tarladan sağlıyorduk. Fasulyelerimiz, biberlerimiz, lahanamız hepsini batırdı. Devletten yardım bekliyoruz, mağduru” dedi.


Gökçekışla köyü sakinlerinden Süleyman Kandemir ise olayı anlatarak “Biz oturuyorduk, birden yağmur yağdı zaman geçtikçe sele dönüştü. Evden kendimizi dışarı zor attık, evim yıkıldı, evdeki malzemelerim vardı hepsi kullanılamaz hale geldi. 8 dönümlük bahçem mahvoldu. Allah'ın verdiği bir şey selin önüne geçilmiyor. Devletimizden yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.


Meyve ve sebze seraları ile yaklaşık 500 tavuğunun selde zarar gördüğünü söyleyen Gökçekışla köyü sakinlerinden Gülhan Karaca da üzgün olduğunu dile getirerek yaşanan sel felaketini anlattı.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45