BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.10.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
187
Dün
:
4716
Toplam
:
17171944
YOZGATTA YKS ve TYT SINAVLARINDA BİNLERCE ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) düzenlediği Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) Yozgat'ta heyecanla başladı.


Yozgat'ta YKS'ye girecek adaylar sınava bir saat kala girecekleri okulların önünde hazır bulundu. Saat 09.30'dan itibaren adaylar, üst aramasından geçirilerek salonlara alınmaya başlandı. Adaylar içeride ter dökerken aileleri de dışarıda Kuran-ı Kerim okuyarak çocuklarının başarısı için dua ettiler. Kimi adaylar içeriye alınmayan malzemelerini ailelerine teslim ederken bazı adaylar da dışarıda kurulan standa emanete bıraktılar. Bu yıl öğrencilerin zamanında okulların önünde hazır bulundukları gözlemlendi. Öğrencilerin 10.15'ten itibaren sınav heyecanı başladı. Sınava son dakikalarda girmeyi başaran öğrencilerin koşuşturmaları ise kameralara yansıdı.


Sınava motosiklet ile gelen bir öğrenci ise kapıların kapanmasıyla birlikte görevlileri sınava girmek için ikna etmeye çalıştı. İkna çabası boşa çıkan öğrenci motosikletine binerek okuldan ayrıldı.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45