BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.10.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
195
Dün
:
4716
Toplam
:
17171944
JANDARMANIN 180.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ YOZGATTA KUTLANDI


Jandarma Teşkilatının 180.kuruluş yıldönümü, Yozgat'ta düzenlenen törenle kutlandı.
Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan törende İl Jandarma Alay Komutanı Bilgihan Yeşilyurt tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu, Törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra İl Jandarma Komutanlığında görev yapan komandoların gösterileri sergilendi. Komandolar tarafından sergilenen gösteriler vatandaşlardan büyük beğeni aldı.


Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180'inci yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.


Konuşmanın ardından tören Yozgat Şehitliğinde düzenlenen programla devam etti. Burada şehitler için Kuran-ı Kerim okunup dua edildi ve şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45