BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
189
Dün
:
4716
Toplam
:
17034124
YENİYER YÖRESİNİN SEBZE-MEYVE İHTİYACI BU PAZARDAN KARŞILANIYOR


Sorgun ilçesine bağlı Yeniyer kasabasında haftanın Cumartesi günleri açık havada kurulan halk pazarı yirmi yılı aşkın aralıksız hizmet veriyor.

Ahmetfakılı adıyla ilçeye bağlı bir köy iken, 1998 yılında belediye teşkilatına kavuşan “Ahmetfakılı Belediyesi” nde her hafta mutad olarak kurulan mini halk pazarında, Ahmetfakılı Mahallesi sakinleri haftalık giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor.

İlçeye bağılı Karakız ile Ahmetfakılı belediyelerinin birleşerek “Yeniyer “adıyla yeni bir belediye teşkilatı kurulmasıyla mahalleye dönüşen “Ahmetfakılı” da yirmi yıldır kurulan halk pazarı hizmetini sürdürüyor.

Sorgun, Saraykent ve çevre yerleşim yerlerinden gelen pazarcı esnafı, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Saraykent ilçesinden gelen pazarcı esnafı Ali Güneş “Ahmetfakılılar bize, biz de Ahmetfakılılara alıştık, her hafta buradayız “diyerek, minin pazarda eskiden beri hareketlilik yaşandığını söyledi. Her Cumartesi günü Ahmetfakılı mahallesi meydanında tezgahını açan esnaf, mahalle sakinlerinin sebze-meyve; giyecek ve kundura gibi ihtiyaçlarına karşılamaya çalışıyorlar.

20.05.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45