BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.06.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
183
Dün
:
4633
Toplam
:
16604532
DEMOKRAT PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DOĞAN’DAN İLK AÇIKLAMALAR
DP genel merkezinde DP genel başkanı Gültekin Uysal ve DP genel başkan yardımcısı Nuri Efe ile görüştükten sonra DP Yozgat Belediye Başkan adayı olarak yarışa başlayan Akademisyen Abdullah Doğan partilerin aday süreci,kentin sorunları ve hedefleri konusunda sosyal medya hesabından iddialı ve ilginç açıklamalarda bulundu.Adaylığını resmen ilan ettikten hemen sonra yaptığı ilk açıklamasında mevcut Başkan Dr.Kazım Arslan’ın bağımsız aday olacağını,CHP’nin adaylık yarışında Dr.Yakup Nurdoğdu ile yola devam edeceğini,Saadet Partisinin kendi adayını bulacağını,İyi parti ittifakının dağılacağını ileri süren Doğan,”Önümüzdeki günlerde 6-7 adaylı bir yarış başlayacak ve “ Yozgat Belediyesine 10 ila 15 bin arasında bir oy ile başkan seçilecek”dedi.
Açıklamasında Yozgatı özellikle çarpık kentleşmesi nedeniyle mahvedilmiş bir şehir olarak nitelendiren DP Belediye Başkan aday adayı Abdullah Doğan “Yozgat'ın acilen yeni bir dokunuşa ihtiyacı bulunduğunu ve 31 Martta seçilmesi halinde bu dokunuşunu projeleriyle gerçekleştirerek yeni bir “ Yozgat” oluşturmayı hedeflediğini dile getirdi. Yozgat Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan’ın icraatlarını da değerlendiren Abdullah Doğan bu konuda da şunları söyledi:
“Adayların çoğu Kazım Arslan'ın projelerini devam ettirmekten bahsediyor. Ben Kazım beyin iktidarın belediye başkanı olmasına rağmen 5 yılda yaptığı çalışmalarını az buluyorum. Takdir edilecek bir kaç projesi var. Hep bir eksik var. Bunu zaman içerisinde sıkça eleştirmiştim. Dr.Kazım Arslan her başkan gibi şehre bir şeyler kattı. Ben onun projelerinin iyi olanlarını tamamlayıp kendi vizyonumu ortaya koyacağım. Yeni bir Yozgat meydana getireceğim.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”
Açıklamasında daha sonra Yozgatta 33 yıl yaşadığını hatırlatan Demokrat Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Abdullah Doğan projeleriyle çıtayı yükselteceğini ifade ederek şöyle konuştu :
“ İttifakların adayı olmadım ancak halkın ittifakının adayı olacağıma inanıyorum. Belediye başkan adayı olmamda ki birinci neden halka hizmettir.Yozgat'ın sorunlarını bire bir biliyorum. Hem öğrencilerim üzerinden, hem de özel sektörde yaptığım işler sürecinde halkımızla iyi bir dialoğ kurmuştum.Yurt dışında eğitim aldım. Bunların verdiği avantajla Yozgata çok yararlı hizmetler sunacağım”

NURİ EFE’DEN SEÇMENE DESTEK ÇAĞRISI
DP genel başkan yardımcısı hemşehrimiz Nuri Efe ise DP Yozgat Belediye başkan adayı Abdullah Doğan’ın Yozgatın sorunlarını bilen ,sorunları çözmeye muktedir başarılı bir akademisyen olduğunu hatırlatarak Yozgat seçmeninden 31 Martta Doğan destek çağrısında bulundu .Efe,bu konuda şunları söyledi : “Yozgat’ın denenmişlerin değil, Yozgat’ın gelişimine katkıda bulunacak olan ve belediyecilik konusunda da kendisini hazırlayan DP’nin adayı Abdullah Doğan’ın desteklenmesini arzu ediyoruz.Yozgat seçmenine, halkımıza güveniyoruz. Yozgatlı hemşehrilerimizin bu kez, alışılagelmişin dışında tavrını ortaya koyup, DP’nin adayını yerelde iktidara getirecek desteği vereceğine inanıyoruz.”

İL BAŞKANI ÜZÜMVEREN : YARIŞTA BİZ DE VARIZ
Demokrat Partinin Türkiye’nin en köklü iki partisinden birisi olduğunu vurgulayan DP Yozgat il başkanı Hüsamettin Üzümveren “Yozgat’taki seçim yarışında biz de varız. Adayımız Abdullah Doğan ile Yozgat Belediye başkanlığına talibiz.” dedi.Açıklamasında hiçbir ittifak içerisinde yer almadıklarını da ifade eden Üzümveren “ DP olarak Adayımız sayın Abdullah Doğan’la birlikte 31 Marta kadar Yozgatın gerçeklerini ,hedeflerimizi ve projelerimizi konuşacağız.Adayımızın projelerinin beğenileceğine ve seçmeniz tarafından sandık başında değenlendirileceğine inanıyoruz.”şeklinde konuştu.


12.01.2019

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45