BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.06.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
183
Dün
:
4633
Toplam
:
16603603
BU PROJE ÖĞRENCİLERİN ENTELLEKTÜEL BİRİKİMİNİ ARTIRIYOR
Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü´nün bir grup öğrenciyle üniversite düzeyinde başlattığı, sonra belirli sayıda lise öğrencisinin de bu projeye gönül vermesiyle ortaya çıkan "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesinde Yozgat’ta 72 öğrenci gruba dahil olarak projeye destek verdi.
Vali Kemal Yurtnaç ve Eksi Bakan Sami Güçlü, "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesi kapsamında projeye katılan öğrencilerle bir araya geldi.
Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda öğrencilerle buluşan Güçlü, Yozgat’ta projeye destek veren öğretmenlerin tamamının gönüllü olarak devam ettiğini belirterek, “Yozgat’ta projeye başladığımız öğretmenlerden hiçbir eksilme olmadığını, 72 öğrencinin de projeye devam ettiğini duydum ve bu beni çok mutlu etti. Bizim için bu tür faaliyetler çok önemli. Hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan bu faaliyetin içerisinde yar alınıyor. Öğrencilerimize baktığımız zaman kamplara, gezilere, diğer illerde ki programlara katıldıklarını, verilen yazarların tüm kitaplarını eksiksiz okuduklarını görüyoruz. Bu bakımdan Yozgat, Anadolu Mektebinin sağlam bir şehri olarak bizleri sevindiriyor” dedi.
Vali Kemal Yurtnaç ise, Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü’ye vermiş olduğu bu emeklerden dolayı teşekkür ederek, “Bazı insanlar emekli olduktan sonra köşesine çekilir. Bazı insanların ise emekliliği ölümle birliktedir. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü’dür. Bakanlık yapmış, kariyerinin zirvesine çıkmış, emekli olmuş ama ülkemizin entelektüel tabakasını oluşturmak için kendini gençlere adamış. Bu tür örneklerin ülkemizde çoğalması lazım” dedi.
Projeye katılan gençlere hitap eden Vali Yurtnaç, “Sevgili gençler, sizler hem ülkemizin hem de Yozgat’ın geleceğisiniz. Sizlere emek harcanıyor, zaman harcanıyor, başınızda hocalarınız sizlerin daha iyi yerlere gelebilmeniz için üzerinize titriyor. Gençlerimiz kitabın kokusunu içine çeksin, kitaba dokunsun istiyoruz. Bu işi hayatında öncelik haline getirsin istiyoruz. Onun için ilimden, irfandan, okumaktan geri durmayacağız. Sizler bu ilin, bu ülkenin geleceğini şekillendirecek insanlar olarak kendinizi görün ama bu sizi asla kibirlendirmesin. Siz gençlerimize ilimiz tüm imkanlarını sunmaya hazırız. Yeter ki samimi bir şekilde çalışmalarınızı devam ettirin” diye konuştu.
Şimdiki gençlerin arasından ilerde söz sahibi olacak insanların çıkacağını belirten Vali Yurtnaç, “Sizler şehrin entelektüel tabakasını oluşturacaksınız. Bir şehrin entelektüel tabakası o şehre yön veren insanlardan oluşur. Bunların hepsini bir araya topladığımızda ise ülkeye yön veren insanlar ortaya çıkar. Bu maksatla bu çalışmayı çok değerli görüyorum. Onun için öğrenci ve öğretmenlerimizle beraber olacağız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bu projeyle bizimde bir katkımızın olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
ANADOLU MEKTEBİ PROJESİ YOZGAT'IN GELECEĞİNİN TEMELİDİR
Yozgat'ta gençlerin kimlik ve kişilik oluşumlarının sağlanması açısından böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Vali Yurtnaç, “Eski Tarım ve Köyişleri Bakanımız Sami Güçlü’nün fikri ile ortaya çıkan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi ile 30 ilde öğrencilerimiz yazar okumaları yapıyor. Bu sayede entelektüel birikim artacaktır. Yozgat’ta da bu proje bir buçuk yıldan bu yana devam ediyor ve 72 öğrencimiz çeşitli yazarların kitaplarını okuyarak özetini çıkartıp tahliller yaptılar. Böylelikle bilgili, ilim irfan sahibi bir gençliğin temelleri de ilimizde atılmış oldu. Yarın Yozgat’ta siyaset yapacak, idarecilik yapacak, toplumda kanaat önderi olacak insanların temelinin atıldığı bu projede sayıya önem verilmesi gerekmiyor. Kaliteye ve gönüllü çalışmaya önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu vesile ile projenin mimarı olan Eski Tarım ve Köyişleri Bakanımız Sami Güçlü’ye teşekkür ediyor, Yozgat’a yapmış olduğu desteklerden dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

10.10.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

     
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45