BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.06.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
170
Dün
:
4633
Toplam
:
16604467
AKDAĞMADENİ BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ SEVİNCİ


Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi ve Akdağmadeni Belediyesi bünyesinde şirket çalışanı 108 sendika üyesi işçi kapsayan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Toplu iş sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar (yol, yemek, çocuk yardımı, yakacak yardım, öğrenim yardımı, ikramiye vb.) hariç taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinden sonra işçilerin taban yevmiyelerine 20 TL zam yapıldı. İşçilerimizin en düşük taban yevmiyesi 73 TL’den 93 TL’ye, Ortalama yevmiye 106 TL’ye en yüksek yevmiye 111 TL yükseltildi.
Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilere ilk 6 için günlük ücretlerine yüzde28 oranında zam yapıldığını söyledi.
Zararsız, “ İşçilerimize her yıl ödenecek 62 yevmiye tutarındaki ikramiye 12 aya bölünerek işçilerimizin aylık ücretleri ile birlikte ödenecek. İşçilerimizin maaşlarına her 6 ayda yüzde 4 oranında zam yapılacak. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte işçilerimizin eline geçecek en düşük maaş tutarı 2 Bin 550 TL ye yükseltilmiştir. Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Akdağmadeni Belediye Başkanı İrfan Coşkun Beye yönetim şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. Toplu iş sözleşmesi imza törenimize katılan, yönetim kurulu üyemiz Mehmet Demirbilek’e, işyeri sendika temsilcisiniz Olcay Şahin’e ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Akdağmadeni belediyesine ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun.”temennisinde bulundu.
Akdağmadeni Belediye Başkanı İrfan Coşgun ‘da gece gündüz demeden çalışan emekçilerin alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını vermeye çalıştıklarını söyledi.
Başkan Coşgun, “Şimdilik imkânlarımız bu, imkânlarımız doğrultusunda inşallah elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bundan sonra daha çok çalışacağız. İmzalan toplu iş sözleşmesi tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.

10.10.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45