BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
189
Dün
:
4633
Toplam
:
16175532
YOZGAT’TA BİLİM TEKNİK KOLEJİ EĞİTİM VE ÖĞRETİME BAŞLADI


Öğrencilerin 4 yıllık eğitim alacağı Bilim Teknik Koleji tamamen ücretsiz olacak ve eğitim masrafları devlet tarafından karşılanacak. Kayıt ve nakil işlemlerinin devam ettiği Bilim Teknik Koleji’nde ilk yıl 9’uncu sınıf öğrencileri temel eğitim görecek nakil yaptıran 10’uncu sınıf öğrencileri ise Elektrik Elektronik Teknolojisi ve Endüstriyel Bölümlerinde eğitim görecekler. Daha sonra öğrencilerin talepleri doğrultusunda önümüzdeki yıllarda Kimya Teknolojisi ve Yenilebilir Enerji Teknolojisi bölümleri de hizmete girecek.
Bilim Teknik Koleji’nden mezun olan öğrencilerin iş arayan değil sektör tarafından aranan eleman olacağını belirten Okul Müdürü Mehmet Yıldırım, 2018-2019 eğitim öğretim dönemine bugün itibariye oryantasyon eğitimi ile başladıklarını söyledi. 15 derslik ve 22 atölye ile eğitim ve öğretime hazır olduklarını anlatan Yıldırım, Bilim Teknik Koleji’nde öğrencilere hem akademik eğitim hem de mesleki eğitim verileceğini dile getirdi.
Bilim Teknik Koleji’nin sanayi için hayati bir kurum olduğunu da vurgulayan Yıldırım,"Okulumuz İç Anadolu Bölgesi’nde örnek, farklı ve söz sahibi bir kurum olacaktır. Öğrencilerimiz okulumuzdan mezun olduklarında hem iyi bir eğitim almış olacaklar hem de ellerinde bir meslekleri olacak" dedi.
9’uncu sınıf öğrencileri için kayıt dönemlerinin devam ettiğini hatırlatan Yıldırım ayrıca nakil yoluyla 10.sınıf öğrencilerinin de kayıt işlemlerinin devam ettiğini ifade etti.

11.09.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45