BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
197
Dün
:
4633
Toplam
:
16175522
KAZANKAYA KANYONU GİRİŞİNDEKİ GRAFFİTİ YAZISI İLGİ ODAĞI OLDU


Graffiti sanatı ile ilgilenen 'hak' ve 'doz' rumuzlu arkadaşlar ın Kazankaya Kanyonu girişine yaptığı çalışma kanyon ziyaretçileri tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kazankaya kanyonu girişinde bulunan duvar geçtiğimiz günlerde graffiti sanatçısı 'hak' ve 'doz' arkadaşlar “Kazankaya Kanyon’a hoş geldiniz” yazısı yazılarak renklendirildi. Daha önce çirkin bir görüntü olarak kanyon ziyaretçilerini karşılayan duvarda yazıyı görenlerin kanyon ziyaretinden sonra bu duvar yazısı önünde hatıra resmi çektirdikleri gözlendi.

Yazının 3 günde tamamlandığını söyleyen ‘hak’ “Uzun zamandır graffiti yapmıyordum. Kazankaya kanyonundaki bu çalışmayla graffitiye geri dönmüş sayılabilirim” dedi.

‘Hak’ daha sonra graffiti ve Kanyon girişindeki yazı ile ilgili duygularını şöyle dile getirdi : “ Öncelikle söylemeliyim ki yaptığımız bu iş gönül işi. Bu işi biz sokakta ögrendik, hiphop kültürün gelmesiyle başlayan bir olay. Maddi boyutunu bos veriyorum kanyon girişindeki duvarı bu hale getirebilmemiz üç günümüzü aldı. Emin olun uzun yıllarca duracağına inanıyoruz, Biz bu işi sokaktan ögrendik sokakta nerede bir tag (isim, imza, vb.) ile karşılaşsak oraya imzamızı atıyoruz. Kazankaya kanyonuda aynı şekilde o gri duvarı renkli görmek isteyen insanlar taglerini atmışlardı. Biz bugün o insanların isteklerine kulak verdik ve duvarı bu şekile getirdik. 5 yil sonra tekrar graffitiye başlama sebebimdir o insanların isyanı renksiz hayatlarında duvarlarda veya sokak aralarında renk görmek istemeleri”

Kazankaya Kanyonunu görmek için Yozgat’tan gelen Fatma ve Samet çifti yazı önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra şöyle konuştu :
“Kazankaya Kanyonu ilimizde görülmesi gezilmesi gereken doğa harikası bir yer. Kanyon’da gezmek harika sanki dünya dışında başka bir yerdeymişsiniz gibi. Kanyon ziyaretinden sonra duvardaki yazıyı gördük çok hoşumuza gitti ve önünde hatıra fotoğrafı çektirdik. Bunu yapanların emeğine sağlık.”

Kazankaya Kanyonu ziyaretçisi İlknur Özdere ve Neslihan Güyeryüz ise “Geçen sene bu duvar hoş olmayan yazılar vardı. Bu seneki ziyaretimizde ilk dikkatimizi çeken duvardaki yazı oldu.. İlk önce belediye desteğiyle felan yazılmıştır diye düşündüm ama öyle olmadığını tahmin ediyorum. Keşke bunu yapan gençler desteklense ve bu duvar baştan sona renklendirilse“dedi.11.09.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45