BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 18.02.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
215
Dün
:
4633
Toplam
:
15769790
ÖMER HALİSDEMİR İÇİN 370 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRECEK


Yozgat'ta, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği yapan bisiklet sporcusu Yasin Karadavut, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in, Niğde'nin Bor ilçesi Çukurkuyu beldesindeki mezarını ziyaret etmek için 370 kilometre pedal çevirecek.
Karadavut'un yolculuğu öncesi Yozgat Şehitliğinde tören düzenlendi. Törene katılan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, bu ülkede Ömer Halisdemirlerin bitmeyeceğini söyledi.
Türkiye'nin, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla, vatanına milletine sahip çıkan bir ülke olduğunu aktaran Yurtnaç, "15 Temmuz'u unutmayacağız ve unutturmayacağız." dedi.
Yurtnaç, şehit Ömer Halisdemir'in kabrine asılması için Türk bayrağı ve kabrine konulması için Yozgat'ın çeşitli yerlerinden bir kavanozda toplanan toprağı Karadavut'a verdi.
Ömer Halisdemir'in kabrine ulaşmak için 370 kilometre pedal çevireceğini belirten Karadavut ise, "Onlar, bizler için bu memleket için canlarını, kanlarını feda etti. Biz de onlar için terimizi dökeceğiz. Unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz ruhunu yaşatacağız. Genç nesillerimize aktaracağız. Amacımız ezanımızı göklerde inletmek, bayrağımızı göklerde dalgalandırmaktır." diye konuştu.
Törene, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Müftüsü Salih Sezik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, öğrenciler ve sporcular katıldı.


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45