BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
185
Dün
:
4633
Toplam
:
16133337
BELEDİYEDEN ÖĞRENCİLERE NASREDDİN HOCA ve KELOĞLAN OYUNU


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Yozgat Belediyesi tarafından Nasrettin Hoca ve Keloğlan temalı oyun öğrencilerin beğenisine sunuldu.
Büyük Sinema ve Kültür Merkezi’nde 5 gün boyunca öğrencilerin gösterimine sunulacak olan Nasrettin Hoca ve Keloğlan temalı oyunun bu süre zarfında 5 bin öğrenciye ulaştırılacağını söyleyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, bu sene çocukların, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha farklı geçirmelerini istediklerini söyledi.
Yozgat’ın sosyal ve kültürel hayatıyla diğer illere örnek olması için gayret içerisinde olduklarını belirten Arslan,"Çocuklarımıza yönelik olarak küçük bir oyun hazırladık. Nasrettin Hoca ve Keloğlan oyunu. Sabah ve öğle olmak üzere 5 gün boyunca oynanacak. Yaklaşık 5 bin çocuğumuzu burada eğlendireceğiz. Eğlendirirken de geçmiş bir takım değerlerimizi çocuklarımıza hatırlatmış olacağız. Bu oyunun en güzel tarafı da bizden olan bir değerle karşı karşıya kalmaları ve eğlenmeleri. Eğlenirken de bir şeyleri öğrenmeleri amacımız buydu." dedi.
Yozgat Belediyesi tarafından restore edilen konakların bir tanesini Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmete açacaklarını söyleyen Başkan Arslan,"Bu konakta çocuklarımıza yönelik sanatsal faaliyetler ve kurslarımız olacak." şeklinde konuştu.

16.04.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45