BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
187
Dün
:
4633
Toplam
:
16132728
SAADET PARTİSİ'NDEN ŞEKER FABRİKASININ SATILMASINA TEPKİ
Türkiye genelinde Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesine karşı yapılan eylemler devam ediyor. Sorgun’da özelleştirmeye karşı olan işçiler ve vatandaşlar Yozgat Şeker Fabrikası önünde Saadet Partisi Sorgun İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği basın açıklamasına katılarak özelleştirmeye karşı olduklarını belirttiler.
Sorgun'da faaliyet gösteren Yozgat Şeker Fabrikası önünde düzenlenen basın açıklamasına katılarak işçilere destek veren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “Asfalta ekmek banılıp yenilmediğini, fabrikalar olmadan ekmek bulamayacağımızı geç olmadan anlamalıyız.” Dedi. Aydın konuşmasında “Saadet Partisi olarak Türkiye’de Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesine karşıyız. Buraya ziyaretimizde Ak Parti, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ziyaret edip onların düşüncelerini dinledik. Onlarla görüşmelerimizde bu fabrikanın satılmasını isteyen olmadığını gördük. Peki bu fabrikanın satılmasını isteyen kim? Bu satışı milli ve yerli olmayanlar istiyor. ABD istiyor.” Dedi.
Aydın, “Vatandaşlarımız doğdukları yerde doymazlarsa yapılan yollar, tüneller vatandaşlarımızın göçüne yardımcı olur. Asfaltın karın doyurmadığını anlamalıyız. Şeker zarar ediyor diye bir mantık olamaz. O zaman açık veren hükümeti de kapatmalıyız. Denetimi yapılıp yüzde elli devlet ortaklı yüzde elli işçi ve çiftçi ortaklı kalkındırmayı amaçlayan yapılanmaya girilmelidir. Unutulmamalıdır ki milletimiz sandıkta bunların hesabını soracaktır. Saadet Partisi olarak mücadelemiz Türkiye genelinde sürecektir.” Dedi.
Yozgat Şeker İş Sendikası Başkanı Turgut Gözübüyük ise " Fabrikaların zarar ettiği algısının yaratılmaya çalışıldığını, Yozgat Şeker Fabrikası’nın zarar etmediğini" savunarak “Fabrikalarda çalışacak işçileri, fabrikaları yönetenleri hükümetimiz belirliyor. Madem zarar eden yönetimler var bunlara karşı tedbir alacak olan yine hükümetimizin kendisi. Burada sanki işçi suçluymuş gibi suçu bizlerin üzerine yıkmaya çalışanları görüyoruz. Yaklaşık 20 gündür gündemde olan özelleştirmeler bize göre Afrin kadar önemli. Afrin’de destan yazan Mehmetçiğimizin kazandığını masa başında kaybediyoruz. Şeker Fabrikaları vatandır, vatan satılamaz” dedi.
Fabrika önünde düzenlenen basın açıklamasına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, İlçe Başkanı Mustafa Salman, Yozgat Makine Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Tahir Demirel, partililer, fabrika çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

13.03.2018


Sosyal  Medyada  Paylaş

     
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45