BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
201
Dün
:
4633
Toplam
:
16132725
ŞEFAATLİNİN KALKINMASINDA İŞLETMELER LOKOMOTİF ROL ÜSTLENİYOR


Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulusoy, ilçede faaliyetini sürdüren işletmelerin Şefaatli’nin kalkınması ve gelişmesinde lokomotif bir rol üstlendiğini söyledi.
Şefaatli TSO Başkanı Ali Ulusoy, beraberinde Oda Genel Sekreteri Yasin Karaca, Yozgat Odalar, Borsalar Akademik Danışmanı Dr. Mehmet Kara ile birlikte ilçede faaliyette bulunan işletmeleri ziyaret etti.
Başkan Ulusoy, zaman zaman bu tür ziyaretlerde bulunduklarını ve bundan sonrada ziyaretleri sürdüreceklerini belirterek, “Kalkınma adına, bölgesel gelişim adına faaliyette bulunan her işletme bizim için çok önemlidir ve bu tip ziyaretleri yaparak istişarede bulunduk bundan sonraki süreçlerde de destek olabileceğimiz alanları tespit ettik dedi. Ticaret ve Sanayi Odasında evvela Karanlık Dere Projesi üzerinde değerlendirme yapıldı. Şefaatli Karanlık Dere mevkiinde tarım ve meyvecilik araştırma ve geliştirme faaliyetleri gösterecek olan karanlık dere Tarım ve Meyvecilik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş olarak kurulan ve tescili yapılan işletme için süreç stratejik olarak değerlendirildi ve önümüzde ki günlerde bu konuda geniş katılımlı bir çalıştay düzenlenecek.” dedi.
Ziyaret edilen işletmelerden Dişlitaş Tarım Makinaları İmalat ve Pazarlama firması yetkilisi Abdurrahman Dişlitaş, ziyaretlerinden dolayı TSO Başkanı Ulusoy ve beraberindekilere teşekkür ederek, işletmelerinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Özellikle tarım makinaları imalatı, tırmık, çizel, kültivatör ve yaylı kültivatör imalatı yaptıklarını belirten Dişlitaş,“ İlçemizde, Yerli Malı Belgesi alan ilk firma olma özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Yerli malı üretim ile ülkenin ithalat kıskacından kurtulması adına kendi açımızdan önemli işler yaptığımıza inanıyoruz.”diye konuştu.
Diğer firmalarda benzer ifadeler kullanarak, işletmelerin ilçe açısından önemine değindiler.

13.03.2018Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45