BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
195
Dün
:
4633
Toplam
:
16132725
İL DERNEKLER MÜDÜRÜ YURTLU'DAN DERNEKLERE BEYANNAME UYARISI


Dernek yöneticilerine yönelik olarak rehberlik ve eğitim programlarını sürdüren İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, beyanname verme süresinin Nisan ayı sonu itibarı ile sona ereceğini söyledi.
Yozgat il genelindeki 151 derneğin yöneticilerini derneklerin iş ve işlemleri konusunda bilgilendirip DERBİS sistemini uygulamalı olarak anlatmayı planlayan İl Dernekler Müdürü Yurtlu, Çayıralan ve Çandır ilçesinde bulunan dernek yöneticileriyle biraraya geldi. Çayıralan’da, Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen “rehberlik ve Uygulamalı Eğitim “ programında beyanname konusuna değinen İl Müdürü Yurtlu, “Dernek yöneticileri, derneğin 2017 yılı Beyannamesini Nisan ayı sonuna kadar vermelidir. Aksi takdirde idari işleme maruz kalırlar” diyerek hatırlatmada bulundu.
Çayıralan ilçesinde düzenlenen, Çayıralan ile Çandır ilçesinde kurulu ve faaliyet gösteren dernek yöneticilerinin katıldığı proğramda, katılımcılara dernekler mevzuatının mevcut ve değişen konuları ele alındı. Hazırlanan sunum eşliğinde, ayrıca internet ortamında uygulamalı DERBİS ve PRODES hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.
Yurtlu, PRODES kapsamında, derneklere yönelik proje başvurularının başladığını hatırlatarak, konu hakkında geniş bilgiler verdi.
Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılan programa, dernek yöneticileri, ilçe Yazı İşleri Müdürü ve ilçe dernekler şefliği personeli katıldı.

13.03.2018


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45