BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
222
Dün
:
4633
Toplam
:
16132729
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAZICI OKUL DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR


Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek okulun fiziki ve genel durumu hakkında bilgi aldı.

Okullarda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri ile projelerin uygulanma süreçlerini yerinde incelemek amacıyla Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Yazıcı, okul idarecileri ve öğretmenlerle toplantı düzenledi.
Yazıcı, öğretmenlerle yaptığı toplantıda, eğitim başarı kalitesinin artırılmasında ciddi çalışma içerisine girilmesi gerektiğini vurgulayarak, velilerinde eğitim sürecine dahil edilmesi, eğitim seminerlerine gerekli önemin verilmesi, öğrencilerimiz ile ilgili özel konuları velilerimizle birebir görüşülerek çözüme kavuşturulmasını istedi.
Din öğretimi hususunda “Din Psikolojisi ve Din Sosyolojisinin” göz önünde bulundurularak nottan önce,ihtiyaç temelli bir metotla derslerin işlenerek sevgiye dayalı bir dil geliştirilmesi konuları üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini belirten Yazıcı, akademik başarının artırılması için okulun hedeflerinin belirlenmesi, öğrencilerin katılabileceği sosyal etkinliklere ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdi.
Öğrenciler için her kazanımın elde edilmesi, elde edilemeyen kazanımlarla ilgili de gereken süreçlerin başlatılması ve kurslarda telafi edilmesi gerektiğini vurgulayan Yazıcı, “Peygamber Efendimiz (S.A.V) ve İslam önderlerinin örnek hayatları gençlerimize iyi öğretilmesi, aynı zamanda içselleştirilmesi gerekir”diye konuştu.
Yazıcı, öğrencilerle de bir araya gelerek, eğitim üzerine sohbet edip nasihatlerde bulundu.

12.03.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45