BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
199
Dün
:
4633
Toplam
:
16132725
AKDAĞMADENİ BÖLGESİNDEKİ MAHLEP VE BADEM AĞAÇLARI AŞILANIYOR


Akdağmadeni Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlandırma sahalarında bulunan badem ve mahlep ağaçlarına kalem aşısı yapılıyor.
Akdağmadeni ağaçlandırma sahasında bulunan yaklaşık 6 bin adet mahlep ve badem fidanına bahar mevsiminin yaklaşmasıyla 10 kişilik uzman ekip tarafından 20 gün süreyle aşılama işlemi yapılacak.
Mahlep ve badem ağaçlarını aşılamaya başladıklarını söyleyen Akdağmadeni Orman İşletme Müdürü Ahmet Boyacı yaptığı açıklamada “Bölgemizde ağaçlandırma çalışmasının yanı sıra ceviz, badem ve mahlep gibi gelir getirici ürünler için çalışmalar yapıyoruz. Ağaç halini alan fidanlar sayesinde daha önce kahverengi bir görüntü veren dağlar da yeşile bürünüyor. Bu aşılamadaki amacımız, bu fidanların belirli bir seviyeye geldikten sonra verim alabilmemiz için aşılamamız gerekiyor. Bu şekilde aşı tutarsa bir yılda meyve alabiliyoruz. Bu sayede orman köylülerini kalkındırmak, gelir seviyelerini yükseltmek ve onların ormanlara karşı sevgilerini artırmak için bu projeler çok önemli. Gelir getirici ürün projelerine durmadan devam edeceğiz” dedi. Boyacı, aşılama işleminde köylülerinde kendilerine yardımcı olmalarını da istedi.

08.03.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45