BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
203
Dün
:
4633
Toplam
:
16132731
BOĞAZLIYAN’DA GERÇEĞİ ARATMAYAN DEPREM VE YANGIN TATBİKATI


Boğazlıyan Cumhuriyet İlk ve Ortaokul’nda, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında deprem ve yangın tatbikatı düzenledi.
Boğazlıyan Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirme amaçlı tatbikat, Cumhuriyet İlkokul-Ortaokulu öğretmen, personel ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.
Senaryo gereği depremin başlamasıyla çalınan sirenler eşliğinde dersteki öğretmen ve öğrencilerin sınıfı uygun bir şekilde boşaltmaları sağlandı. Bina, 2 dakika içinde boşaltıldı. Okulun üst katında mahsur kalan öğrencilerin çıkarılması gösterildi. Herhangi bir depremden sonra yangının ikincil afet olarak yaşanması varsayımı üzerine bir ateş yakılarak, söndürme cihazlarıyla öğrenciler tarafından yangın söndürüldü.
Okul Müdürü Yener Eseryel, tatbikattaki amaçlarının olası doğal afetlerde öğrenci ve öğretmenlerin nasıl hareket edeceklerini öğretmek olduğunu söyleyerek “Afetlerde ilk tepkilerin ve kurtarma faaliyetlerinin etkili olması için bir saatlik eğitim verildi, ardından da tatbikatımız başarıyla gerçekleştirildi. Emeği geçen Boğazlıyan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. Bu tip tatbikatlar, daha önceki yıllarda olduğu gibi devam edecektir" dedi.Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45