BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
196
Dün
:
4633
Toplam
:
16132725
MİNİKLER İLK MEKTUPLARINI AFRİN'DEKİ MEHMETÇİĞE YAZDI


Yozgat Çözüm Koleji İlkokul 1’nci sınıf öğrencileri, ilk kez mektup yazdı ve mektupları Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere gönderilmesi için İl Jandarma Alay Komutanlığı’na teslim ettiler.
Öğrenciler Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere moral ve motivasyon vermek için mektup yazdı. Mektupları Türk Bayrağı ve asker resmi çizerek süsleyen öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere mektupların ulaştırılması için İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt’a teslim ettiler.
’Okuma yazmayı öğrendim ilk mektubumu Afrin’e yazıyorum’ projesi adı altında öğrencilerinin Zeytin Dalı Harekatı’na katılan askerlere moral vermek amacıyla mektup yazdıklarını söyleyen Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yılmaz,"Çocuklarımız Afrin’deki asker ağabeylerine mektup yazmak istediklerini söylediler. Biz de öğretmen arkadaşlarımızla bir çalışma başlatarak öğrencilerimizin yazdıkları sevgi dolu mektupları Afrin’deki askerlerimize ulaştırması için İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt’a teslim ettik. Çok anlamlı ve duygu dolu bu etkinliğimiz ile öğrencilerimizde milli birlik ve beraberlik ruhu gelişecek” dedi.

08.03.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45