BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
216
Dün
:
4633
Toplam
:
16132729
SEYİT İPEK HOCA SON YOLCULUĞUNA DUALARLA UĞURLANDI


Yozgat’ın manevi değerlerinden olan ve geçtiğimiz yıl Ağustos ayında vefat eden Halil İpek Hoca Efendi’nin oğlu Seyit İpek (73) son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Beyinde meydana gelen kanama sebebiyle bir süredir Yozgat Şehir Hastanesinde tedavi gören Seyit İpek Hoca burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata veda etti.

Yozgat’ta görev yapan pek çok imamın yetişmesinde emeği olan ve uzun yıllar İmam Hatip Lisesinde öğretmenlik yapan Seyit İpek Hoca davranışları ve hayata bakış açısıyla vatandaşların gönlünde ayrı bir yer edindi. Seyit İpek Hoca’nın Cenazesi Çapanoğlu Büyük Camide Şakir Ergin Hoca Efendinin kıldırdığı öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Sarıtopraklıkta aile kabristanlığında Halil İpek Hoca Efendinin yanına defnedildi.

Cenaze namazına İpek ailesi ve yakınlarının yanı sıra Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Baro Başkanı Mehmet Şimşek, AK Parti İl Başkanı Celal Köse, MHP İl Başkanı Ethem Sedef, Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, AN Ajans Grup Başkanı Nurullah Nurdoğan,daire müdürleri, adliye çalışanları, eğitim camiası ve vatandaşlar katıldı.

Yozgat Gazetesi olarak Merhum Seyit İpek Hoca’ya Allah’tan rahmet, İpek ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz.

07.03.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45