BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
211
Dün
:
4633
Toplam
:
16132725
BAŞER VE KARACABEYDEN 8 MART DÜNYA KADINLARI GÜNÜ MESAJI


Yozgat Milletvekili Av.Yusuf Başer ve Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey yayınladıkları birer mesaj ile 8 Mart Dünya Kadınları gününü kutladılar.
“Tüm dünya kadınlarının, ülkemizin vefakar, cefakar, onurlu kadınlarının 8 Mart Kadınlar Günü'nü yürekten tebrik ediyorum.” diyen Milletvekili Başer mesajında şunları söyledi :
''Cennet annelerin ayakları altındadır buyruğuna yürekten inanan bir milletiz.'' Kadınlarımızı her zaman ve her zeminde, baş tacı eden bir medeniyetin mensuplarıyız.
Biz millet olarak hiçbir zaman ayrımcılığa tenezzül etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı elinin tersiyle iten, kadını ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileriyiz. Ayrımcılığın her türlüsüne karşı olduk. Bizler etnik, mezhepsel, cinsel hangi konuda olursa olsun insanların hor görülmesine, dışlanmasına, kötü muameleye tabi olmasına karşı olduk. Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ahlaken asla kabul edemeyiz.
Kadınlarımızın, kız çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için gereken yasal anlamda her adımı attık, atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz.
Başta bölgemiz olmak üzere, tüm dünyada barış, dayanışma, hoşgörüyü savunuyor, savaşların, çatışmaların, krizlerin sona ermesi için aktif görevler üstleniyoruz. Hiç kuşkusuz bu mücadeleyi insanlık, adalet için veriyoruz. Ama bu mücadelede kadın ve çocukların özellikle gözetildiğini, dikkate alındığını, her ne yapıyorsak öncelikle onlar için yaptığımızı vurgulamak istiyorum
Kadınların evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasının ruhen, vicdanen, ahlaken, asla kabul edilemez. Şiddetin her türlüsünün cehaletle eş anlamlı olduğunu, cehaletin ise evlerde, kurumlarda, Türkiye'de yeri yok.
Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz baş tacı kadınlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu belirtir, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü” kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım."
Öte yandın Bozok üniversitesi rektörü Prof.Dr.Salih Karacabey ise mesajında şunlar söyledi :
“İnsanlığın varoluş tarihinde hiçbir medeniyet yoktur ki kadınları olmaksızın varlıklarını devam ettirebilsinler. Her şeyden önce varlık sebebimiz olan annelerimiz, yuvamızda hayat arkadaşımız, ekmeğimizde alın teri olan iş arkadaşımız, memleket meselelerinde dava arkadaşımız, hayallerimizin, ümitlerimizin yol arkadaşı tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eder, sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler dilerim.”

07.03.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45