BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
176
Dün
:
4633
Toplam
:
16132731
YOZGAT ŞEHİR HASTANESİNDE İNTERAKTİF AMELİYAT EĞİTİMİ


Yozgat Şehir Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanları ve ameliyathane hemşirelerine, ameliyathanede yapılan laparoskopik kasık fıtığı ameliyatı sırasında, teletıp sistemi üzerinden interaktif eğitim verildi.
Şehir hastanesi konferans salonunda bir araya gelen genel cerrahi uzmanları ve sağlık personeli, kurulan ekranda, İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Özdenkaya tarafından yapılan kapalı yöntem fıtık ameliyatını izledi. Özdenkaya, ameliyat sırasında konferans salonundaki katılımcılardan gelen soruları cevaplayıp, ameliyatın nasıl yapıldığını anlattı.
Eğitim sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Aziz Surel, sağlık standardı açısından şehir hastanelerinin kendileri için bir avantaj olduğunu söyledi.
Surel, ameliyathanede teletıp sistemi bulunduğunu anlatarak, "Teletıp sayesinde, yapılan ameliyatı başka salonda canlı paylaşabiliyoruz. Bugün de genel cerrahi alanında bir eğitim faaliyeti düzenledik. Laparoskopik fıtık ameliyatı eğitimi verildi." dedi.
Ameliyathanede cerrahların gerçekleştirdiği operasyonu diğer doktor ve hemşirelerin salonda canlı izlediğini dile getiren Surel, "İleri laparoskopik ameliyatları daha da yaygınlaştırmak ve hastanemizde rutin uygulanabilir hale getirmek, bilen arkadaşlarımızın cerrahi bilgilerini tazelemeleri amacıyla yaptığımız bir çalışma." diye konuştu.
Eğitime katılan Hitit Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Tayfun da "Çok güzel bir organizasyon olmuş. Hem hastanenin fiziki şartları hem sağlanan alt yapı olanakları ile çok hoş bir organizasyon olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Ameliyatı, katılımcıların canlı seyretmesi ve interaktif katılımla verimli bir gün geçirdik." ifadelerini kullandı.

07.03.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45