BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
203
Dün
:
4633
Toplam
:
16132725
HAZIRLADIĞI KUMANYALARI, ŞEHİT EŞİNİN SİLAH ARKADAŞLARINA GÖTÜRDÜ


‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan ve naaşına ulaşılamadığı için toprağa verilemeyen Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesine kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın (25) eşi Birgül Muratdağı, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, eşinin son görev yaptığı bölgeye gitti. Birgül Muratdağı, kendi elleriyle hazırladığı kumanyaları, eşinin silah arkadaşlarına ikram etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesindeki terör örgütlerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda 23 Ocak’ta şehit düşen ve naaşına henüz ulaşılamayan Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın eşi Birgül Muratdağı, kendi elleriyle hazırladığı 300 kişilik kumanyayı Hatay’a götürdü.
Birgül Muratdağı, ‘Afrin’de şehit olan eşim Mehmet Muratdağı’nın silah arkadaşlarına ikramımdır’ notu yazan kumanyaların bulunduğu kutuları, askerlere teslim etti. Kumanyalar, Afrin’de görev yapan en uzak birliklere kadar ulaştırıldı.
Ziyaretin ardından duygularını sosyal medyada paylaşan Birgül Muratdağı, şu ifadeleri kullandı:
“Elimde hayır yapmak, dua etmek var, onlara sığınıyorum. Sanma ki yaptıkça rahatlıyorum, keşke daha fazla yapabilsem. Reyhanlı’nın kokusunu içime çekmek, ardında olduğun dağları görmek için en son çıktığın bölgeye kadar gittim. Tek gitmeme kızacağını bile bile gittim. Dikkatli sürdüm arabayı, merak etme. Ellerimle hazırladığım şeyleri o kapıya kadar teslim etmek istedim. Görmek istedim, son bastığın yerlere ayak basmak istedim, gözyaşlarım oraya düşsün istedim. Fazlasını, herkese yetecek kadar yapmak isterdim, herkesin ağzına değsin istedim. Ama 300 kişilik ikrama gücüm yetti, kalbim daha fazlasını istedi. Her geldiğinde dualarla içirdiğim zemzem suyunu da ihmal etmedim. Herkes nasiplensin diye herkese gönderdim.”

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45