BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 18.02.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
208
Dün
:
4633
Toplam
:
15766154
YOZGAT'TA SİYASİ PARTİ YÖNETİCİLERİNDEN BAYRAK ASMA SEFERBERLİĞİ


AK Parti Yozgat İl ve Merkez İlçe Teşkilatı, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi il Başkanları sosyal medya hesaplarından yayınladıkları mesajlarda Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na destek olmak amacıyla vatandaşları ev iş yerlerine Türk bayrağı asmaya davet etti.
AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden PKK ve uzantılarına yönelik kahraman Türk ordusunun düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatı” üzerinde iki hafta geçtiğini belirterek, yüreklerinin ve dualarının Mehmetçiklerle olduğunu söyledi. Operasyonda şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk halkına başsağlığı dileyen İl Başkanı Köse, “Kahraman ordumuza bir nebze olsun destek olmak için kalplerimizin ve dualarımızın onlarla olduğunu göstermek adına vatandaşlarımızı ev ve iş yerlerine Türk bayrağı asmaya davet ediyoruz.”dedi.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı’da kendisine ait iş yerinin camlarını Türk bayrakları ile donatarak Afrinde görev yapan askerlere manevi destekte bulundu. Başkan Nazlı, “Bu vatan topraklarını yurt edinen, vatan diye sahip çıkan herkesin bu sorumluluğu taşıması gerekir. Şuan askerlerimiz ülkemize ve o bölge insanlarına tehdit oluşturan PKK terör örgütü ve uzantılarını temizlemek için amansız bir mücadele vermektedir. Allah şanlı Türk ordumuzu korusun. Dualarımız onlarla beraberdir. ‘Tek Millet, tek Bayrak, tek Vatan, tek Devlet’ için canını ortaya koyan Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız.
Kahramanlarımız canıyla, kanıyla, iman dolu göğsüyle vatan savunmasında iken bizler de kalbimizle, yüreğimizle, dualarımızla her daim hazırız ve yanlarındayız. Bu vesile ile kahraman Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla, bütün vatandaşlarımıza ev ve işyerlerine Türk bayrakları asmaları çağrısında bulunuyoruz.”diye konuştu.
Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef’te cep telefonlarına gönderdiği SMS’lerde Yozgat halkına ev ve iş yerlerine Türk bayrakları asmaları yönünde davette bulundu.
İl Başkanı Sedef, “Geçmişi zaferlerle dolu Şanlı Türk ordumuz İnşallah bu şanlı tarihine bir yenisini “Zeytin Dalı Harekatı’ nı da ekleyecek. Türk ordusu asla yalnız değildir. 80 Milyon tek yürek olmuş malımızla, canımızla her zaman Mehmetçiklerimizin yanındayız. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi. Her şartta ve her durumda bizler de Afrin’e gitmeye bu kutsal vatan için canımızı feda etmeye hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizler için söz konusu vatansa gerisi her zaman teferruattır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerimize ve ülkemize başsağlığı diliyorum.
Tüm halkımızdan da kahraman Türk ordumuza manevi yönden desteklerimizi gösterme onlara moral verme adına ev ve iş yelerine Türk bayrakları asmaya davet ediyorum.”diye konuştu.
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Kemal Korkmaz,’da sosyal medya hesabı Facebook ve cep telefonlarına gönderdiği SMS’le vatandaşlardan ev ve işyerlerine Türk bayrakları asmaları yönünde çağrıda bulundu.
İl Başkanı Korkmaz, Türkiye’nin bekası için ve o bölge insanlarını yerlerinden yurtlarından eden PKK terör örgütü ve uzantılarına yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın Türkiye’nin uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan bir hakkı olduğunu vurguladı.
Başkan Korkmaz, “Operasyonun ilk başladığı andan itibaren devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu ve Müslüman’ım diyen herkesin de bu operasyona destek olması gerektiğini ifade ettik. Bu sadece bir partinin, yada farklı bir görüşün sorunu değil, bu vatan topraklarını yurt edinen 80 milyon insanın sorunudur. İnşallah şanlı ordumuz geçmişinde olduğu gibi yine tarihine altın harflerle bir zafer daha yazdıracağından hiçbir şüphemiz yok.
Gerekirse bu vatan uğruna bizlerde Afrin’e gitmeye hazırız. Yüreğimiz, dualarımız şuan PKK ve uzantılarıyla mücadele eden kahramanlarımızla beraberdir. Rabbim onların yar ve yardımcısı olsun. Diğer siyasi parti temsilcilerimiz gibi bende vatandaşlarımızdan ev ve iş yerlerini Türk bayrakları ile donatarak askerlerimize destek olma çağrısında bulunuyorum. Bu vesile ile vatan toprağımızı müdafaa ederken canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerimize ve ülkemize baş sağlığı diliyorum. “diye konuştu.

Ferhat Özer / Yozgat Olay

08.02.2018


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45