BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.02.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
218
Dün
:
4633
Toplam
:
15782964
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAZICI OKULLARDA DENETİMLERİ SÜRDÜRÜYOR


Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Sürmeli Anaokulu ile Hüseyin Saffet Coşkun İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek okul müdürlerinden okullarınfiziki ve genel durumu hakkında bilgi aldı. Sınıfları da gezen Yazıcı, öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyerek eğitim üzerine sohbet edip, idealleri hakkında nasihatlerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, okulların ihtiyacı olan malzemelerin temini için gerekli talimatları vererek takip edilmesini istedi. Öğretmenlerle de toplantı yapan Yazıcı, Yozgat eğitimi ve okullarda yürütülen çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.
Toplantıda; öğrencilerin bireysel farklılıklarının gözetilmesi, kazanım ve hedeflerle ders anlatım metotlarının uyumlu ve verimli olması gerektiği, her ders sonunda ve nota dayalı değerlendirmelerde derslerin içeriğine göre gözlem, uygulama veya ölçekler kullanarak ölçme ve değerlendirme işleminin bilimsel metotlara göre yapılması, her öğrencinin hem akademik hem de duygusal gelişiminin izlenmesi, elde edilemeyen kazanımlarla ilgili yeni karar süreçlerini başlatarak tam öğrenmenin gerçekleşmesinin sağlanması gerektiği konuları üzerinde duruldu.
Ölçmenin değerlendirmeye esas verileri elde etmek için yapılması ve ölçme sonuçlarına göre öğrencilerle birlikte öğretmenin de kendi performansı ile ilgili değerlendirme yapmasının gerekliliğini vurgulayan Yazıcı, Bilimsel ölçme-değerlendirmenin bu zeminde yapılmasının önemli olduğunu öğrencilerin kazanımları elde edip etmediğinin takibini Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılacağını belirtti.
Yazıcı, “Sayın Valimizin himayelerinde gerçekleştirilen ‘’Öğrenci Koçluğu’’ sisteminin titizlikle yürütülmesi gerekir. Ayrıca veli eğitimine de gerekli önemin verilmesi ve velilerimizin talepleri doğrultusunda gerekli eğitim faaliyetlerinin yapılması gerekir.”dedi.
08.02.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45