BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
190
Dün
:
4633
Toplam
:
14645913
TİCARET BORSASI YÖNETİCİLERİ VALİ YURTNAÇLA TOPLANTIDA BULUŞTU


Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli Başkanlığında Ticaret Borsası ilimiz merkez ilçesinde yer alan üyelerin katılımı ile bölgesel sorunların konuşulduğu bir toplantı düzenlendi.
Yozgat Ticaret Borsası Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantı da ilimizin tarım ve hayvancılık alanındaki sorunları konuşuldu. Öncelikle ilimizde Buğday ve Hayvan Pazarının olmamasından kaynaklanan sıkıntılarını dile getiren üyeler Sayın Erkekli’den bu sorunları gerekli mercilere ileterek takibini sağlamasını temenni ettiler.
Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli 2018 yılından itibaren Yozgat Valisi Sayın Kemal Yurtnaç’ın önderliğinde Yozgat’ı tarım ve hayvancılıkta öncü bir il yapmaya çalışacaklarını belitti ve sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç Bey göreve başladığı günden itibaren Yozgat’ın geleceğinin tarım ve hayvancılığa döndüğünü ve bu alanda da fırsatı olduğunu savunmaktadır. Bu doğrultuda gerek ilimiz ve ilçelerinde gerekse diğer illerde incelemelerde bulunarak ilimizi tarım ve hayvancılıkta öncü bir il yapmaya çalışacağını belirtmektedir. Devletimiz tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize, girişimcilerimize oldukça güzel fırsatlar sunuyor. Sayın Valimiz siz değerli üyelerimizin bu desteklerden yararlanmanız ve girişimlerde bulunmanız için Kamu görevlilerini hükümetimizin teşviklerini, bu imkânlarını vatandaşlarımızın ayağına kadar giderek anlatmaları konusunda talimatlandırmıştır. Ayrıca 2018 yılı içerisinde ilimize Hayvan Hastanesi, Hayvan Borsası, Hayvan Pazarı ve Kesimhanesi ile Et ve Süt İşleme Tesisini kapsayacak maliyeti yaklaşık 150 milyon lirayı bulan Yozgat ekonomisini ve hayvancılığını canlandıracak projeye imza atılacağını belirtti. Bu proje ile Yozgat hayvancılığın cazibe merkezine haline gelecek. Siz değerleri üyelerimin huzurunda Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç Bey’e tarım ve hayvancılık alanına göstermiş olduğu desteklerinden dolayı şükranlarımı iletiyorum.”
Başkan Erkekli son olarak buğday pazarı içinse gerekli alt yapı çalışmalarının başladığını ve bu projenin de yine 2018 yılı içerisinde yetiştirilmeye çalışıldığını belirterek toplantıya katılan üyelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

02.01.2018

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45