BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.11.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
196
Dün
:
4633
Toplam
:
14853471
ASKF YÖNETİMİNDEN REKTÖRE 66 NUMARALI YOZGATSPOR FORMASI


Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Hakan Bektaş ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret etti.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Yozgat’taki amatör sporu konuştu.

Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hakan Bektaş yönetim kurulu adına, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’e Yozgat’ta Amatör sporun gelişmesine yaptığı katkılar ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, Salih Karacabey yazılı 66 sırt numaralı forma hediye etti.
Ziyarette Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgiler veren Yozgat ASKF Başkan Hakan Bektaş, Bozok Üniversitesi bünyesinde açılan ve bir çok branşta sporcunun eğitim gördüğü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) Yozgat’ta sporun gelişmesine önemli katkılar sağladığını söyledi. Yozgat’ta çeşitli branşlarda faaliyet gösteren takımların sporcularının Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okuyan öğrencilerden oluştuğuna dikkat çeken Bektaş; “Takımlarımız sporcu bulmakta sıkıntı yaşamıyor. Milli takımlarda oynamış ve birçok başarıya imza atmış sporcularımız Yozgat’ta Bozok Üniversitesi’nde eğitim görüyor ve buradaki takımlarımızda müsabakalara katılıyor. Bu, ilimizde sporun gelişmesi adına çok önemli.” dedi.

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüs alanında bulunan spor tesislerinin Yozgat’ta amatör sporun hizmetine sunmalarından dolayı Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’e teşekkür eden Yozgat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hakan Bektaş, “Bozok Üniversitesi Rektörü bizim her zaman yanımızda oldu ve tüm taleplerimizi olumlu karşıladı. Bundan dolayı Bozok Üniversitesi Rektörü ün şahsında tüm üniversite camiasına teşekkürlerimizi sunuyorum.” diye konuştu.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’de nazik ziyaretlerinden dolayı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hakan Bektaş ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Biz, Bozok Üniversitesi olarak Yozgat sporunun yanındayız. Her alanda olduğu gibi spor alanında da üzerimize düşeni bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

U19 Türkiye şampiyonası birinci kademe futbol müsabakaları üniversitemiz ev sahipliğinde yapıldı. Yozgat’ta oynanan amatör küme müsabakalarında da spor tesislerimizi Yozgat gençliğinin hizmetine sunduk. Bozok Üniversitesi bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okuyan öğrencilerimiz ile Yozgat gençliği spor sayesinde kaynaşarak bir araya geliyor. Biz de bundan mutluluk duyuyoruz. Üniversite yönetimi olarak öncelikli hedeflerimiz arasında, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve diğer Fakülte ve Meslek Yüksekokullarında okuyan öğrencilerimiz için kampüs alanımızda futbol, basketbol, voleybol sahaları ile yüzme havuzu gibi tesislerin bulunduğu bir kompleks yapmak yer almaktadır. Yozgat’ta sportif etkinliklerin artırılması noktasında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile sürekli iş birliği halinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

10.11.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

 
Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45