BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.10.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
231
Dün
:
4633
Toplam
:
14637774
İL DERNEKLER MÜDÜRLÜĞÜNDEN PERSONELE İŞ EĞİTİMİ


Yozgat İl Dernekler Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programı kapsamında il genelinde görev yapan dernekler birimi personeline iş yürütme eğitimi verildi.
Valilik toplantı salonunda düzenlenen programa İl Dernekler Müdürlüğünde görevli personel ile ilçelerde dernek iş ve işlemlerini yürüten kaymakamlık personeli katıldı.
İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, müdürlükçe yürütülen iş ve işlemler hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi. Yurtlu, “ Amacımız, hizmet sunduğumuz, başta dernekler olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve temsilcileriyle vatandaş odaklı çalışmak, iş ve işlemlerin etkin, verimli ve daha süratli ve sağlıklı bir şekilde iş yürütümünün sağlanmasıdır” dedi.
Dernekler, siyasi partiler ve sendikaların iş ve işlemlerinin müdürlükçe yürütüldüğünü belirten İl Müdürü Hakkı Yurtlu , dernek işlemlerinin DERBİS üzerinden yürütülmekle, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin oldukça azaltıldığını ifade etti. Siyasi Parti işlerinin PARBİS ve sendikal işlemlerin ise SENBİS yazılımı üzerinden yürütüldüğünü Yurtlu, programa katılan personele slayt sunumu eşliğinde mevzuat bilgileri yeniledi. Bu eğitimin yılda en az bir defa olmak üzere düzenlediklerini vurgulayan İl Dernekler Müdürü Yurtlu, programda, genel iş yürütümü, dernek iş ve işlemleri, yardım toplama izin ve faaliyetleri, siyasi parti kongre ve bildirimleri, sendikal işlemler kapsamında sendikaların genel kurul ve bildirimleri, ayrıca genel olarak adli ve idari yaptırımlar hakkında geniş bilgiler verdi.

10.11.2017Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45