BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 17.07.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
175
Dün
:
4633
Toplam
:
14109230
YOZGATLI USTA MOBİLYACIDAN AVRUPA TARZI MOBİLYA ÜRETİMİ


Yozgat’ta kendi halinde bir mobilya ustası olan Adem AKI yaklaşık 5 yıldır Avrupa ülkelerinde ki mobilya tasarımlarını inceleyerek ülkemizde bu dizaynları kullanmaya başladı.

Avrupa ülkelerinin kullandığı ev mobilyalarına ve tasarımlarına merak saran Adem AKI beş yıldır bu tasarımları üretim aşamasından montajına kadar takip ettiği araştırmalarını tamamladı.

Bir çok ülkenin mutfak, genç odası, yatak odası ve ticari dükkanlarının stillerini ve farklılıklarını gözlemleyen Yozgatlı mobilyacı ‘’Müşterilerime son 1 yıldır bunu Türkiye’de tasarlayarak kullanıyorum ve memnun kalan müşteri oranı çok yüksek ‘’ dedi.

İlk başlarda hobi olarak yabancı stil ve dizaynları inceleyen Yozgatlı Mobilyacı sözlerine şöyle devam etti : ‘’ Bir çok ülkenin kendine özgü tasarımları mevcut. Kullandığı beyaz eşyalara ve ülke yaşantılarına göre kullanımı kolay tasarımlar yapmışlar. Yaşantı tarzlarına ve aile içi kişi sayısına göre yatak odaları tasarlamışlar. Ticaretle uğraşan firma ve dükkanlar metal yığınından kurtularak ahşaba yönelmişler. Ahşabı çeşitli aşamalardan geçirirek kendilerine özgü dükkanlar tasarlamışlar. Artık sıradanlıktan ziyade kişiler kendi hobilerine ve zevklerine göre ticarethanelerini geliştirmişler. Bunun örneklerini en güzel optik/gözlükçü dükkanların da görüyoruz. Optik mağazalarda ki tasarımlar ise çok hızlı ve fantastik ilerlemiş.

İlk başlarda hobi amaçlı birkaç müşterime yabancı stil yatak odaları, genç odaları ve mobilyatürleri yaptım. Sonra birkaç optik mağazayı tasarladım. Şimdilerde ise inşaat firmalarından gelen yoğun talepler var. Ülkemizde ki kültürel motif ve desenleri ürettiğim ürünlere yansıtmaya dikkat ediyorum. Her yeni mobilyaya yeni bir şeyler katarak daha çok hobi amaçlı ışıltılar ekliyorum ‘’ dedi.

06.10.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45