BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 16.07.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
195
Dün
:
4633
Toplam
:
14105477
VALİ KEMAL YURTNAÇ SIRÇALI BELDESİNİ GEZDİ


İlçe, belde ve köy ziyaretleri kapsamında Vali Kemal Yurtnaç Boğazlıyan ilçesine bağlı Sırçalı beldesinde incelemelerde bulundu.
Sırçalı Belediyesini ziyaret eden Vali Yurtnaç’a Belediye Başkanı Tamer Gümüş belde ve belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Vali Yurtnaç, belediye ziyaretinin ardından beldede bulunan Şehit İdris Öztürk İlk Okulu ve İmam Hatip Orta Okulunu ziyaret etti. Okul bahçesinde oynayan çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Yurtnaç daha sonra diğer öğrencilerin derslerine girerek çocuklarla yakından ilgilendi.
Okul ziyaretinin ardından belediye tarafından beldeye kurulan alabalık tesisinde incelemede bulunan Vali Yurtnaç daha sonra kıraathanede vatandaşlarla buluşarak beldenin ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

TERMAL SU İÇİN SONDAJ VURULACAK
Belediye Başkanı Tamer Gümüş’ün beldede sıcak su olduğunu belirtmesi üzerine Vali Yurtnaç İl Özel İdaresi aracılığı ile beldede ki sıcak suyun çıkarılması için sondaj çalışması yapılması talimatı verdi.
Yozgat’ın termal su bakımından zengin bir il olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Geçtiğimiz günlerde Yozgat’tan 8 kişilik bir ekiple Avusturya ve Viyana’da bulunan termal tesislerde incelemede bulunduk. Yozgat jeotermal kaynaklar bakımından Türkiye’de önemli bir yere sahip. Biz bu termal suyu turizme kazandırdığımız zaman hem Yozgat hem de ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayacaktır. Termal suyun daha verimli kullanılması, yatırımların yerinde ve doğru bir şekilde yapılması, tesislerin görsel ve rahatlık bakımından daha verimli olması, ilimize yatırımcı çekmek ve termal turizmde söz sahibi olmak maksadıyla önemli bir yol rehberi olacağını düşündüğümüz Avusturya ziyaretimiz oldukça verimli geçti. Tesislerin projesinden yapım aşamasına, yapım aşamasından işletmesine kadar birçok konuda incelemede bulunarak fikir alışverişinde bulunduk. Tesisler hakkında yetkililerden tüm detayları hakkında bilgiler aldık.
Sırçalı’da da istediğimiz verimi alabileceğimiz derecede termal su bulabilirsek yatırım amaçlı burasını da kullanabiliriz” dedi. Vali Yurtnaç ve beraberindekiler daha sonra beldeye kurulumu yapılan ve güneş panelinden 3 kw elektrik üretebilecek olan tesiste incelemede bulunduktan sonra beldeden ayrıldı.

06.10.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45