BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.08.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
225
Dün
:
4633
Toplam
:
14364495
AKDAĞMADENİ’NDE SERVİS ŞOFÖRLERİNE KURAL EĞİTİMİ


Akdağmadeni Öğretmenevinde yapılan toplantıda taşımalı servis şoförlerine trafikte uymaları gereken kurallar anlatıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan’ın yanı sıra Şube Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir, İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Üstçavuş İlhan Erodabaşı, Trafik Amiri Mahmut Yıldırım, İsmail Oysal ve Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Dr. Feride Tan Ceylan ve servis şoförleri katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan yaptığı açıklamada,"Öğrencilerimizin okullarına daha güvenli bir şekilde gidip gelmelerini sağlamak hem de servis şoförlerimizi bilgilendirmek amacıyla bu semineri düzenledik. Seminerde şoförlerimize uymaları gereken kurallar hakkında açıklamalarda bulunup araçlarında bulunması gereken donanımlar hakkında bilgiler aktardık. Şoförlerimizin de sorunlarını dinledik, fikir alışverişinde bulunduk. Servis şoförlerimiz kurallara uyacak. SRC belgesi olmayan servis şoförlüğü yapmayacak" dedi.
İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Jandarma Başçavuş İlhan Erodabaşı ise taşımalı öğrenci taşıyan minibüslerin kurallara uyması gerektiğini ve öğrenci taşınan araçlara kesinlikle yolcu almamaları gerektiğini söyledi. Erodabaşı, servislerin arkasında okul taşıtı yazması ve dur lambasının olmasının zorunlu olduğunu, ruhsatta geçen yolcu sayısından fazla yolcu almamaları hususunda şoförlere uyarılarda bulundu. Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Feride Tan Ceylan, ise şoförlere ilk yardım hakkında bilgiler verdi.

05.10.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45