BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.08.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4633
Toplam
:
14364503
YOZGATTA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ


Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen çalıştayın açılışında konuşan Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Altınpınar, uyuşturucu kullanım yaşının her geçen yıl biraz daha düştüğünü söyledi.

Uyuşturucu ile mücadelede tüm kurumlara, sivil toplum örgütlerine ve bütün vatandaşlara görev düştüğünü ifade eden Altınpınar, "Çalıştayda önemli fikirler çıkacaktır. Bu veriler ışığında basit ve etkili çözümler ortaya çıkacağına inanıyorum." dedi.

Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Akif Karaarslan da uyuşturucuyla mücadelede alınması ve izlenmesi gereken tedbirlerin masaya yatırıldığını bildirdi.

Karaarslan, uyuşturucu kullanımının büyük halk sağlığı problemlerinden biri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Özellikle son yıllarda kullanım yaşları da aşağı doğru düşmektedir. Türkiye genelinde Türkiye Uyuşturucu Eylem Planı hazırlanmıştı. Biz de bu kapsamda ilimizde İl Eylem Planı hazırlamak için bir çalışma yapıyoruz."

İki oturumda gerçekleşen çalıştay neticesinde, ortaya çıkan fikir başlıklarına göre kayıt altına alınarak, bu fikirler doğrultusunda ilgili kurum ve kuruluşlarla yeni bir mücadele eylem planı oluşturulacağı belirtildi.

Çalıştaya, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Altınpınar, Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Akif Karaarslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, ilgili kurum görevlileri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve il uyuşturucu ile mücadele kurulu üyeleri katıldı.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45