BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
267
Dün
:
4633
Toplam
:
16134096
ŞEFAATLİ İLÇESİNDE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ


Türkiye İş Kurumu Yozgat İl Müdürlüğü ile Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası arasında 'Uygulamalı girişimcilik eğitimi' protokolü imzalandı. 4 gün sürecek eğitim programına katılacak olan kursiyerler kendi işini kurma imkanına sahip olacak.

İş Kurumu İl Müdürlüğü binasındaki imza törenine İş Kurumu İl Müdür Vekili Zarife Başer, Şefaatli TSO Başkanı Ali Ulusoy, oda danışmanı Mehmet Kara ve genel sekreter Yasin Karaca katıldı.

İş Kurumu İl Müdür Vekili Zarife Başer, 06-09 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek uygulamalı girişimcilik eğitiminin 4 gün 32 saat süreceğini söyledi.

Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası eğitim salonunda yağılacak eğitim programının Yozgat Oda ve Borsalar Eğitim Danışmanı Mehmet Kara tarafından verileceğini kaydeden Başer;

"Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile iş birliği ile 4 günlük girişimcilik eğitim programı planladık. Girişimci olmak isteyenler bu eğitime katılacak. İnşallah eğitimlere başlayacağız. Daha önce Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası ile eğitim programlarımız olmuştu" dedi.

Girişimcilik eğitimine katılan kursiyerlerin kendi işini kurma imkanına da sahip olacağını belirten Başer, eğitim sonunda hibe destekleri imkanlarından da yararlanabileceklerini bildirdi.

Başer; "KOSGEB kaynaklı destek ve hibe programlarından yararlanabilecekler. Kurum olarak engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe programlarımız var. Bunlardan yararlanmak isteyen kişilerin muhakkak bu eğitimleri alması gerekiyor. O yüzden bu eğitimler önem arz etmekte. Daha önce Yozgat ve Sorgun'da açtık, üçüncü eğitim programın adresi Şefaatli olacak. Eğitimlerimiz farklı ilçelerimizde devam edecek" diye konuştu.

Şefaatli TSO Başkanı Ali Ulusoy da İş Kurumu İl Müdürlüğü ile üçüncü eğitim programının protokolünü imzaladıklarını hatırlattı.

Şefaatli'de kendi işini kurmak isteyenlere imkan sağlayacak 4 günlük bir girişimcilik eğitimi olacağını kaydeden Ulusoy, şu açıklamalarda bulundu:

"Yozgat'ta en üst düzeyde çalıştığımız kurumlardan biri İş Kurumu. Başta müdürüne ve personeline teşekkür etmek istiyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadan bize her konuda yardımcı oluyorlar. Her türlü konularda bize destek veriyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu süreçten sonra ikinci kursumuzu açmayı planlıyoruz."

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45