BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
187
Dün
:
4633
Toplam
:
16133300
'HAYIR' PARTİSİNİN KURUCUSU HAYIR AÇIKLAMASINI ŞEHİTLİKTE YAPTI


Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasa Değişikliği Referandumunda ‘Hayır’ oyu kullanacaklarını açıklayan ve bu doğrultu illeri dolaşarak ‘hayır’ kampanyası yürüten Hayır Partisi Kurucusu Tuna Bekleviç, Yozgat’ta açıklama yapacak mekan bulamadı, çareyi Yozgat şehitliğinde buldu.

İstanbul’dan ekibiyle Yozgat’a gelen Bekleviç, önce bir kafede açıklama yapmak istedi ve olumsuz yanıt aldı. Bekleviç ardından bir otelin toplantı salonunda açıklama yapmak istedi. Burada da yetkililerden olumsuz yanıt alan Bekleviç ve beraberindekilerin tercihi Yozgat Şehitliği oldu.

Önce Yozgat Şehitliğinde şehitler için dua eden Bekleviç daha sonra basın açıklaması yaptı.
Yaklaşık 10 gündür iç Anadaloyu gezerek hayır kampanyası düzenlediklerini söyleyen Bekleviç, “Bu programlarımız yaklaşan halk oylamamızın sükutunu kesinlikle bozmayacak şekilde devam ediyor. Her ne kadar vatandaşlarımızı hayır oyu vermeleri noktasında gayret etsek de evet diyen vatandaşlarımızı da kucaklamaya çalışıyoruz. Bizim için önemli olan 17 Nisan sabahı uyandığımızda hepimiz evetçilerle hayırcılarla beraber hep birlikte Türkiye olduğumuzu hatırlayabilmektir.” dedi.

Yozgat’ta engellemeyle karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Bekleviç, “Yozgat’ta basın toplantısı düzenlemek noktasında bir takım engellemeler olduğunu gördük. Bu engellemeler çerçevesinde biz de şehitlerin huzurunda engelleyen zihniyeti, şehitlerimize şikayet ederek Yozgat programımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Programları çerçevesinde şuna kadar hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını da dile getiren Bekleviç, “Yozgat ta ilk oldu. Ben bu engelin çok üst düzeyde olduğunu düşünmüyorum. Bu büyük ihtimalle zaman içerisinde sertleşen referandum sürecinde toplumdaki bazı kesimlere baskı oluşturulması diye düşünüyorum.
Bastırılmış duyguları bu şekilde ifade ettiklerini görüyorum. Talihsiz bir durum herhalde evet kampanyası yapıyor olsaydık bu kadar ciddi zorluklarla karşılamayacak olurduk” ifadelerine yer verdi./ YeniUfukGazetesi

03.03.2017

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45