BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 24.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
177
Dün
:
4633
Toplam
:
16225675
SARIKAYA HASTANESİNDE KRİYOTEREAPİ TEDAVİSİNE BAŞLANDI


Sarıkaya Devlet Hastanesinde yeni başlayan Üroloji Uzmanı Dr. Erdinç Köse kriyoterapi adı verilen yara dondurma işlemini yapmaya başladı. Sarıkaya Devlet Hastanesinde ilk kez yapılan bu tedavi yöntemi ilgi görüyor.

Dr.Köse yaptığı açıklamada; “Kriyoterapi dediğimiz yara dondurma işleminde yarayı dondurarak yok ediyoruz; yakarak yok temekten daha ağrısız ve güvenilir işlemdir. Uyuşturma gerektirmediğinden poliklinik şartlarında yapılabilir. HPV (Human Papilomavirus Enfeksiyonu) virüsü ve MolluscumKontagiosum virüsünün neden olduğu cinsel organlardaki siğil tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Cinsel organlarda çıkan siğiller; Genellikle cinsel ilişki ile bulaşmasına rağmen, direkt temas veya havlu, iç çamaşırı gibi virüsle bulaşık (daha önce virüs ile temasta bulunmuş) eşyalarla da yayılır. Bulaştırıcılığı kısmen düşük olmasına rağmen, bulaştırma süresi tam olarak bilinmemektedir” dedi.

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ise şunları söyledi; “ Sarıkaya Devlet Hastanemize ilk kez bir üroloji uzmanının atanmasından sonra yine Sarıkaya’da ilk kez kriyoterapi tedavisinin yapılması Sarıkaya halkımız için sevindirici, bizler için onur verici bir gelişmedir. Başta Üroloji Uzmanımız Erdinç Köse’ye, ayrıca tüm Sarıkaya Devlet Hastanesi çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

21.04.2016

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45