BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
162
Dün
:
4633
Toplam
:
14030806
KAZANKAYA FESTİVALİNDE SİYASİ GERGİNLİK YAŞANDI


Yozgata bağlı Çekerek ilçesinin Kazankaya kasabasında geleneksel olarak her yıl düzenlenen Kazankaya Festivalinde AKP Yozgat milletvekili Mehmet Çiçek ile MHP 3.sıra adayı Aslan Kütükcü arasında söz düellosu yaşandı. 2 aday arasında sert biçimde süren söz düellosu Festivalde gerginliğe yol açtı.Tartışma sonrasında MHP milletvekili adayı ve merkez valisi Aslan Kütükcü tören alanını terketti.

Yozgat Valisi Amir çiçek,Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ile çok sayıda bürokrat ve ilçe –kasaba belediye başkanlarının katıldığı Kazankaya festivali kutlama etkinlikleri çerçevesinde söz alan AKP milletvekili Mehmet Çiçek,konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek”Geçmişte siyasi partilerin liderlerinden Cumhurbaşkanı seçilmişti.Ama bizim liderimizin Cumhurbaşkanı olmasına sert muhalefet yapıldı.”dedi.
Bu arada töreni izleyenlerden itiraz sesleri yükseldi.

Karşılıklı konuşmalar şöyle cereyan etti.
- Tayyip bey,aday olmadı ki Cumhurbaşkanı seçilsin.
ÇİÇEK :Tayyip beye karşı çıkılmadı mı ?
KÜTÜKÇÜ :Festivalde siyaset yapılmaz. Burası siyaset yeri değildir.
ÇİÇEK : Sizin dağıttırdığınız paçavralarla ilgili mahkemeye dava açtım.Sizinle mahkemede görüşeceğiz.Hem o gazete küpüründeki sözler bana ait değil.
KÜTÜKÇÜ : Size ait değildi de bugüne kadar niye tekzip etmediniz.İlahiyat fakültelerinde papaz ve haham da yetiştirilsin diyen sen değilmisin ?
ÇİÇEK : Hayır,o sözler Fatih Sultan Mehmete aittir.
KÜTÜKÇÜ : Peki o zaman İstanbulda ilahiyat fakülteleri mi vardı? Hem protokol konuşmasının dışına çıkıp bu kürsüden siyaset yapmak ayıptır.

Bu konuşmalardan sonra MHP adayı protokol yerinden uzaklaşarak tören alanını terketti.İki aday arasındaki siyasi tartışma festivale gölge düşürdü.
AKP Yozgat milletvekili Çiçek’ten sonra kürsüye gelen Yozgat Valisi Amir Çiçek ise gerginleşen ortamı yumuşatmak için birlik,beraberlik mesajları verdi.

TARTIŞMAYI ALEVLENDİREN GAZETE KÜPÜRÜ :

Yozgat’ta MHP’liler dağıttığı ileri sürülen ve Milletvekili Mehmet Çiçek’in dava açacağını söylediği HÜRRİYET gazetesinden alıntı yapılarak fotokopisi çektirilen küpürde yer alan haber ise aynen şöyle :

“TBMM Milli Eğitim komisyonu üyesi AKP Yozgat milletvekili Mehmet Çiçek,İstanbuldaki bir İlahiyat fakültesinde açılacak bölümlerde papaz ve haham yetiştirilmesi önerisinde bulundu.
Çiçek,Türkiye Cumhuriyetinin Türkiyenin müslümanların yanı sıra hristiyan ve yahudilerin de din adamlarının yetiştirilmesi ve eğitimine olanak sağlaması gerektiğini vurguladı.Çiçek,bunun en güzel yolunun da İstanbuldaki ilhiyat fükültelerinden birisinin bünyesinde papaz ve hahamların yetiştirilmesi olduğunu belirtti.”


Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45