BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
212
Dün
:
4633
Toplam
:
16175523
YOZGATTA ACİL SERVİS ÇALIŞANLARINA YÖNELİK EĞİTİM PROGRAMI


Yozgat ve Sorgun’da acil servislerde görevli sağlık çalışanlarına yönelik ‘Acil Servis Çalışanları İletişim Eğitimi Günleri’ programı düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu, Uluslararası İlişkiler ve Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığının talimatı ile acil servislerde görevli tüm sağlık personele verilen eğitim programında aciliyet ve hayati tehlikesi bulunan hastalara öncelik verilmesi konuları ele alındı. Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği tarafından koordine edilen eğitim program, Ankara 1. Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Çiğdem Yılmaz ve Ankara 3. Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Fatih Yılmaz tarafından gerçekleştirildi. Yozgat ve Sorgun’da verilen eğitime 239 sağlık personeli katıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada ülke nüfusunun artmasının acil sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyacı da artırdığını belirtti. Kurca, “Yozgat ve Sorgun’da acil hizmet birimlerimiz kapasitelerinin çok üzerinde hastaya hizmet vermektedir. Acil servislerimize yapılan başvuruların yaklaşık yüzde 18’i hayati tehlikesi olmayan hastalarımızdan oluşmaktadır. Aciliyet ve hayati tehlikesi olan hastalarımıza öncelik verebilmemiz için hastaları ayırt etmemiz gerekir. Bu düzeni sağlayabilmemiz için iletişim becerileri eğitimleri bizim için büyük önem sağlamaktadır. Bu eğitimin acil servislerinde görev yapan çalışanlarımız açısından oldukça faydalı olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

15.12.2015

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45