BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 22.03.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
201
Dün
:
4633
Toplam
:
16134109
SORGUN MHP SEÇİM İLETİŞİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI


MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde partisinin Seçim İletişim Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada 7 Haziran seçimleri sonrasında AKP’nin kesinlikle bir koalisyon düşünmediğini söyledi.

Durmaz, 7 Haziran seçimleri sonrasında iktidara yakın gazetelerde çıkan manşetlerin birlikte değerlendirilmesi durumunda, sarayın niyetinin AKP azınlık hükümetiyle seçimleri yenilemek olduğunun anlaşıldığını kaydederek “Kaldı ki emanetçi başbakanın ilk gün yaptığı balkon konuşmasında; ya AKP azınlık hükümeti ya da erken seçim dayatması,esas niyeti ortaya koymuş,başka seçeneklere kapıları kapatmıştır.

CHP ile 30 gün ve 50 saat süren görüşmelerin ardından ’tek ihtimal seçim’ diyen de yine emanetçi başbakandır.

CHP ile görüşmelerden koalisyon çıkmaması sonrasında; partimizden randevu talep eden emanetçi başbakanın,grup başkanvekillerinin,Randevuyu beklemeden erken seçim kararı için meclisi toplantıya çağırmaları bir suçüstü halidir.

Nitekim ipi saraya bağlı bir danışmanın görüşmeden bir gün önce Sayın Genel Başkanımıza yönelik hakaret içeren açıklamaları, sarayın emanetçi başbakana koalisyon kurmaması için son uyarısı olarak değerlendirilmiştir.

Tüm bunlardan sonra 17 Ağustos günü Partimize gelen emanetçi başbakanın, yanında daha önceki 6 kişilik heyetten sadece Çalışma Bakanı Faruk Çelik’i getirmesi, koalisyon görüşmesinden çok prosedürü tamamlamak maksatlı bir girişim olmuştur” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Davutoğlu ile yapılacak görüşmelere çok hazır bir şekilde gittiğini, ancak şartlarının kabul edilmediğini ifade eden Durmaz, Genel Başkan Bahçeli’nin ‘Şartlarımızı kabul etmiş olsaydınız şu gördüğünüz dosyaları size takdim edecektim’ diyerek; Koalisyon Protokolü, Hükümet Programı, Bakanlıkların dağılımı ve çözüm sürecinde atılan yanlış adımlarında içerisinde yer aldığı dosyaları muhataplarına göstermiş ve kararlığımızı vurguladığını belirterek “Buna karşın emanetçi Başbakan ‘Sayın Cumhurbaşkanının konumunu koalisyon tartışmalarının konusu yapmayız, 17-25 Aralık yolsuzluk konusu da paralel yapının hükümetimize karşı gerçekleştirdiği bir darbe teşebbüsüdür’ diyerek kapıları kapatmıştır.” İfadelerini kullandı.

Durmaz Yozgat’ın sahip olduğu imkân ve potansiyelin sektörel haritasının çıkarılacağını, Tarım ve Hayvancılığın Başkenti olacağına dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Yozgat’ın gelişmiş illere yakınlığının dezavantajını avantaja çevirecek, Yozgat’ın bu illerin, bitkisel ve hayvansal tüketim ihtiyaçlarını karşılayacak üretim merkezi haline getirilmesini sağlayacağız. Artan üretime paralel, doğacak istihdam ihtiyacı sayesinde tersine göçü başlatacağız.

Tarıma Dayalı İhtisas Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi mutlaka Yozgat’a da kurulacak.

Merkezi Yozgat’ta olmak üzere Orta Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (ONAP) kurulacak üretim ve istihdam sağlanacak, bölge insanı yoksulluktan kurtarılacak ve büyükşehirlere göçün de önüne geçilecek.

Yoğun göçün en büyük nedeni olan istihdam ve işsizlik sorunu giderek derinleşen Yozgat’ın, yatırım ve teşvik uygulamalarında 6. Bölgede yer alması mutlaka sağlanacak.”

MHP Seçim İrtibat Bürosu açılışına MHP’nin milletvekili adayları Sadir Durmaz, Mehmet Ali Çakır, Yunus Yılmaz, Orhan Yüksel çevre ilçelerin teşkilat görevlileri ve partililer katıldı. / Sorgun Postası

10.10.2015

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45