BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 20.04.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
206
Dün
:
4633
Toplam
:
16175539
YERKÖY’DE SAĞLIK ÇALIŞANLA- RINA İLAÇ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ


Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Yerköy Devlet Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarına yönelik, ilaç güvenliği, eczane hizmetleri kalite standartları ve piyasa gözetimi konularında eğitim verildi.

Eczacı Leyla Eroğlu tarafından verilen eğitim seminerinde, ilaçların üretiminden, uygulama ve uygulama sonrası gözlem aralığı, tıbbi cihazlarda karşılaşılan olumsuz bir durumda izlenecek yol ve düzeltici faaliyetler anlatıldı.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca, yaptığı açıklamada bu tür seminerlerin insan sağlığı açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Dr. Kurca, “Yozgat’ta sağlık hizmetlerinde kalite, hasta ve çalışan güvenliği çalışmalarımız devam ediyor. Hastanelerimizin her birimde eğitim verilmesi, bilinç oluşturmak kalitenin ilk ve vazgeçilmez bir adımdır. Eğitimde süreklilik esastır. Bir çiviyi duvara çakmak için defalarca vurmak gerekir. Gelişen teknoloji, hasta ve çalışan beklentilerinin yükselmesi, ihtiyaçların hızlı giderilmesi gibi sağlıkta dinamik bir yapı var ve bu dinamiği yakalamak zorundayız.” dedi.

01.09.2015

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45