BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
177
Dün
:
4633
Toplam
:
14030808
DP ADAYI NURİ EFE, CHP´YE VE KAYALAR´A YÜKLENDİ


DP Yozgat Milletvekili adayı Nuri Efe, bazı siyasi partilerin Alevi seçmenleri “arka bahçesi” olarak gördüklerine dikkat çekerek, “Her zaman barıştan, kardeşlikten, uzlaşmadan yana olan Alevi kardeşlerimiz, bu seçimde de bu görüşler doğrultusunda etkin ve belirleyici olmak adına tercihte bulunacaklardır. Aleviler bu seçimde, kendilerini oy deposu olarak gören ve seçimlerde istismar eden siyasi çevrelere gereken cevabı vereceklerdir” diyerek, Yozgat’taki Alevi seçmenlerin sağduyulu tercihlerinin seçimin sonucunu da belirleyeceğini söyledi.

2007 seçimlerinde partili olmanın sorumluluğu ve partisini Yozgat seçmeni nezdinde temsil etmek adına yeniden siyasete dönen Efe, mensubu olduğu kesimin yıllardır istismar edilmesine, "aleviler bizim arka bahçemizdir, alevi oyları bizden şaşmaz…" yaklaşımına isyan ettiğini, biraz da bu isyanının etkisiyle yeniden siyaset sahnesindeki yerini aldığını söyledi. Temasta olduğu bir çok alevi vatandaşın "durumu fark ettiğini, kendilerinin istismar ediliyor olmalarından ciddi derecede rahatsız olduklarını, kendilerini, pozisyonlarını gözden geçirdiklerini" ifade ettiklerini belirten DP Yozgat Milletvekili Adayı Nuri Efe, bu gelişmelerden dolayı son derece memnun olduğunu dile getirdi…

Alevi kültüründe; "Barış, kardeşlik, uzlaşma" değerlerinin birinci derecede etkin ve belirleyici vasfa sahip olduğuna dikkât çeken Efe, 22 Temmuz seçiminde Alevilerin tercihinin yine barış, kardeşlik, uzlaşma eksenin etkin ve belirleyici olmaktan yana olacağını dile getirdi.
DP Yozgat Milletvekili Adayı Nuri Efe açıklamasında şunları söyledi:
"CHP ve onun lideri sayın Baykal esasen, Türkiye´nin en uzlaşmaz, en sert ve hırçın politikalarını ve politik liderliğini temsil eden bir siyasi kişilik olarak alevi kültürüyle, yaklaşımıyla taban tabana zıt bir görüntü sergilemekteler. Bu bile, alevi kesimin; barıştan, kardeşlikten, hoşgörüden, uzlaşmadan yana olan insanların CHP ile birlikte anılıyor olmalarının temel çelişkisini oluşturmaktadır. Kaldı ki; Yozgat özelinde yıllardır sağ siyaset ekseninde politika yapan; Yozgat Alevilerini, köylerini, kapılarını dahi bilmeyen, tanımayan birinin, "piyangodan çıkar" gibi, "bu da bizim size armağanımız der gibi" liste başı yapılmış olması da çok daha vahim bir çelişkiyi oluşturmaktadır.

Bu defakto durum, bu dayatma; inanıyor ve güveniyorum ki hemşehrilerimin dikkatini çekecek, "NE OLUYORUZ, NEREYE PAZARLANIYORUZ, NEREYE CİRO EDİLİYORUZ?" gibi soruların gündeme gelmesine vesile olacaktır.

Biz, DP olarak, Türkiye´nin temel harcıyız, çimentosuyuz… Bu ülkede, "İnsanın insanca yaşaması için ne yapıldıysa DP, AP, DYP yapmıştır. Biz uzlaşmacıyız, kavrayıcıyız, kapsayıcıyız…

Bizleri; kimsenin, hiçbir partinin, adayın istismar etmesine müsaade etmeyelim. "YETER ARTIK SÖZ BİZİM" diyelim. Yetti gayri, ben senin şamaroğlanın mıyım? Diyebilelim…
Yozgat´ın da, Türkiye´nin de bu başkaldırıya, bu farkında oluşa, bu yaklaşıma ihtiyacı var. 22 Temmuz, öyle inanıyorum ki SON SÖZÜ MİLLETİN söyleyeceği ve iyi söyleyeceği bir gün olarak tarihteki yerini alacaktır.

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45