BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 19.08.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
219
Dün
:
4716
Toplam
:
17035684
BOĞAZLIYAN İLÇESİNDE ÖĞRENCİLERE TEOG SEMİNERİ


Yozgat’ın Boğazlıyan Cumhuriyet Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine yönelik Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) ile ilgili motivasyon semineri düzenlendi.

Rehber Öğretmen Hatice Yoldaş tarafından verilen seminere; okulun 8. sınıfında eğitim gören öğrenciler ile öğretmenler katıldı. Rehber öğretmen Hatice Yoldaş, motivasyonu sınırlayan engellerin kaldırılması gerektiğini belirterek "Bunlar; çalışmaya başlayamamak, çalışmayı sevmemek, başka şeyler yapma isteği, başaracağına inanmamak, hedefsizlik ve çevre sorunlarıdır. Geleceğimiz ve kendi geleceğiniz sizin ellerinizde. Velileriniz ve öğretmenleriniz ellerinden gelen desteği gösteriyorlar. Size düşen de derslerinize sarılmak ve geleceğimizi sağlam temeller üzerine oturtmaktır. Bugün size yapılacak olan seminerde eminim size ışık tutacaktır." dedi.

Seminerde öğrencilere ders çalışmayı etkileyen olumsuzluklar ve bunları aşmanın yolları, ders dinleme yöntemleri ve dinleme çeşitleri, karşılaşılan sorunlar karşısında yaşanılan sıkıntılar ve çözüm süreci, başarı örnekleri gibi konularda bilgiler verildi. Kişinin önündeki en büyük engelin kendisi olduğunun vurgulandığı seminerde, zorluklar içinde başarıya ulaşmış örnek yaşam hikayelerine de yer verildi.Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45