BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
218
Dün
:
4633
Toplam
:
17016904
SAYISAL BİLİMLER OLİMPİYATINDA 1200 ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ


Yozgat Özel Ergin Koleji tarafından, her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl 11'ncisi düzenlenen Sayısal Bilimler Olimpiyatı'nda (SABİO) il genelindeki ilköğretim okullarının 4, 5, 6 ve 7. sınıflarında okuyan bin 200 öğrenci ter döktü.

Özel Ergin Koleji Müdürü Oğuz Köker yaptığı açıklamada, kolejin eğitime başladığı günden itibaren Yozgat eğitimine katkı vermeye devam ettiğini söyledi. İl genelinde öğrencilerin matematik ve fen sınavlarında aldıkları not ortalamasının Türkiye sıralamasına göre düşük olduğunu vurgulayan Köker, "Bizler öğrencilerimizin bu yönde sayısal ağırlıklı matematik ve fen bilimleri derslerine ilgiyi artırarak başarılı olmaları amacıyla bu yarışmanın bu yıl 11'ncisini düzenledik." dedi.

Büyük illerde TÜBİTAK tarafından öğrencilere yönelik yarışma ve olimpiyatlar düzenlendiğini fakat bunlardan Yozgat'taki öğrencilerin yeterince faydalanamadığını kaydeden Köker, "İlimizde de bu uygulama 11 yıldır devam ediyor. Halkın çok büyük ilgisi var. SABİO artık Yozgat'ta marka haline geldi. Diğer illerimizde de SABİO sınavları düzenlenmekte. Amacımız Yozgatımızın Türkiye geneli not ortalaması düşük olan sayısal ağırlıklı derse dikkatleri çekmek ve bu dersleri öğrencilerimize sevdirmek." diye konuştu.

Köker, SABİO sonuçlarının 1 hafta içerisinde kolejin web sitesi http://www.ozelergin.k12.tr/adresinde ilan edileceğini, sınavda dereceye giren öğrencilere yönelik birbirinden güzel hediyeler verileceğini ifade etti.

Öte yandan öğrenciler sınavda ter dökerken, ailelerine de kolejin salonunda anne-baba konulu konferans verildi.

14.04.2014

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45