BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.07.2019 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
186
Dün
:
4633
Toplam
:
17016889
YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ


Yükseköğretim Kurulu’nca alınan karar gereğince Üniversitelere verilen pedagojik formasyon eğitimlerine Bozok Üniversitesinde de başlandı.
15 Şubatta başlanan eğitimlerin ilk gününde Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar öğrencileri ziyaret ederek Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları ve Pedagojik Formasyon Birimi sorumluları Doç. Dr. Mustafa Erol ve Güneş Salı’dan ayrıntılı bilgi aldı.
Üniversitemizin pedagojik formasyon eğitimi için sürdürdüğü çalışmaların sonucu olarak kısa bir süre önce YÖK tarafından gerekli izinlerin verildiğini belirten Rektör, “Yeni kurulan Eğitim fakültemizde Pedagojik Formasyon Eğitimi verilmesi gerek mezunlarımızı gerekse personelimizi mutlu etmektedir. Fakültemize, Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olsun. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Erol ise Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sağlık Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bölümlerinden açılan 320 kontenjana 257 kişinin kayıt yaptırdığı bilgisini verdi. Eğitime başlanılan bütün sınıfları bizzat ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, öğrencilerle bir süre sohbet ederek gerek Bozok Üniversitesi hakkında bilgiler verdi ve öğrencilerin taleplerini dinledi.
Pedagojik Formasyon Eğitimine başlayan öğrencilerin büyük bir kısmının il dışından gelmesi nedeniyle karşılaştıkları sorunları not alan Rektör, bu sorunların çözümü adına gerekli çalışmaları ilgili kurum ve birimlerle yapacaklarını da ifade etti.
Öğrenciler ise ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getirerek Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar’a teşekkür ettiler.

17.02.2014

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45