BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.09.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
171
Dün
:
4633
Toplam
:
14474398
YOZGATTA 90 BİN ÖĞRENCİNİN SÖMESTR TATİLİ SEVİNCİ


Yozgat’ta 90 bin öğrenci karne alarak yarı yıl tatiline girdi. Karne dağıtım töreni Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Il Emniyet Müdürü Hasan Yılmaz, Il Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve öğrenci velilerinin katılımı ile Fatma Temel Turhan Ilk ve Ortaokulu’nda yapıldı.

Öğrencilerin karnelerini veren Vali Yazıcı, problemsiz bir şekilde bir eğitim dönemini tamamladıklarını belirterek, “Öğrencilerimiz bir dönem süresince çalışmalarının karşılığını bugün karne alarak tamamladı.” dedi. Yozgat’ta eğitim başarı seviyesini yükseltmek için büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayan Vali Yazıcı, “Eğitimde, altyapıda fiziki imkanları iyileştirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında ilimizin eğitim kalitesinin artması ve başarılı iller arasında yer alması için projeler geliştirdik. Bunların en önemlisi de Yozgat EKAP adıyla hazırladığımız 'Yozgat Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi'dir. Bu projeyle toplumun tüm kesimlerinin dikkatini eğitime çekmeyi, katkılarını almayı ve çocuklarımıza daha iyi eğitim vermeyi amaçladık. Yaptığımız bu ve benzeri çalışmalarla ilimiz eğitiminin daha iyi yerlere geleceğini ümit ediyorum.” diye konuştu

Velilere, karnesi zayıf olan çocuklara kızmamalarını isteyen Vali Yazıcı, “Çocuklarımızın karnelerinde mutlu olacağımız sonuçlarla karşılaşabileceğimiz gibi, bizi üzen, istemediğimiz sonuçlarla da karşılaşabiliriz. Bu durum çocuğumuzun tamamen başarılı ya da başarısız olduğunun bir göstergesi değildir. Nerelerde eksiklik olduğunu görmemizi sağlayan bir araçtır. Böyle durumda yapılacak şey çocuğu azarlama, ona kızmak değil, neler yapılabileceği konusunda çocukla plan yapıp ona destek olmak, daha başarılı olabileceğini konusunda onu cesaretlendirmektir.” ifadelerini kullandı. Vali Yazıcı, öğrencilerden, tatil süresince dinlenmelerini ve kitap okumalarını istedi.

24.01.2014

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45