BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 25.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
185
Dün
:
4633
Toplam
:
14030811
AK PARTİDE ADAY ADAYLARINI TERLETEN SINAV


Yozgat ve ilçelerinde iktidar partisi Ak Partiden Belediye başkan adayı olmak isteyen 72 aday adayı bu hafta sonu Yimpaş AVM salonunda düzenlenen teşkilat temayül yoklamasından geçtiler.Ak Partili bütün Belediye Başkan aday adayları salondaki delegelerin oylarını alabilmek için gün boyu koşturmaları nedeniyle terlediler.

Ak Parti Yozgat ve ilçelerinin Belediye başkan aday adayları için yapılan teşkilat temayül yoklamasında parti kurucu üyeleri, Yozgat il, ilçe teşkilat, il kadın, il gençlik, il disiplin, il parti içi demokrasi hakem kurulu üyeleri ile tüm ilçelerin aynı kurullarında görevli yönetim kurulu üyeleri delege sıfatıyla 3’er ismi işaretleyerek oy kullandılar. Genel merkezden gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler başkanı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Kadın Kolları MKYK üyesi Ayşe Bağcecik ve Gençlik Kolları MKYK Üyesi Ali Eski’nin denetiminde gerçekleştirilen teşkilat temayül sınavında herhangi bir olay çıkmadı. Yozgat merkez ve ilçeler için gün boyu süren oylama sonunda kullanılan oy pusulaları torbalara doldurularak Ankaraya götürüldü.

Öte yandan Ak Parti genel merkezi Belediye Başkan aday adaylarına ilişkin tüm illerde kamuoyu anket çalışmalarını da sürdürüyor. AK Parti genel merkezi il ve ilçelerdeki Belediye başkan adaylarını teşkilat temayül ve kamuoyu anketlerinden çıkacak sonuçlara göre değerlendirecek. Bu konuda bir açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıverdi, temayül yoklaması sonucunun kesin sonuç olmadığını belirterek “Temayül aday belirlemede bir faktördür, bu açıdan temayül yoklaması sonucunda çıkan arkadaşlarımız diğer faktörlerle birlikten değerlenidirildikten sonra aday ismi ortaya çıkmış olacaktır”dedi. Ak Parti Belediye başkan adaylarının en geç bu ay sonuna kadar belirlenerek açıklanması bekleniyor.

yozgatgazetesi.com

16.11.2013

Sosyal  Medyada  Paylaş

      ...

Yozgat Gökhan BALCI
YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder.
FAX: 0 (354) 217 45 45