BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

                
 21.06.2018 YOZGAT'IN ve YOZGATLININ GAZETESİ SIK KULLANILANLARA EKLE  
 
 
Arama
 
Google
 
Şu anda
:
177
Dün
:
4633
Toplam
:
14023237

Adı Soyadı
E-Posta
Konu
Mesajınız

Yozgatan giden gidene
merhaba Yozgat ekonomisi adına gözden kaçan bir konu daha var. Çok değil 2-3 ay önce Yurtta hatta Yurtdışı genelinde marketler zinciri olan CarrefourSA 2 adet mağazası Yozgatta kapandı. Ardından Yine marketler zinciri Makro marketin kapanmış olması hakikaten Yozgat adına üzüntü yaratacak bir durum. Bizler siyasiler tüm vatandaşların düşünmesi gereken bir konu neden bir bir kapanıyor. Diğer illerde arka arkaya açılan marketler zincirleri Yozgattan gidiyor. İşsizliğin had safha da olduğu siyasi yakının olmadığı zaman işsiz kalan gençler memleketi terk ediyor.
Burası Şehir gidiyorsunuz sebze haline bakıyorsunuz 3-4 esnaf kalmış. rekabet ortamı yok istedikleri rakamı hemen üzerlerine koyuyorlar.3-5-10 Tl altı bir şey bulmak mümkün değil. Eskiden hale girdiğimizde çift sıra ve orta dolu tezgahlar bizi karşılardı. Şimdilerde Sebze hali 3-4 esnafa teslim. Kalın sağlıcakla
Ali Bey -- 01.06.2018 12:46
400 YILLIK PLAN
Yıl 1981 Ocak ayı ortaları: Görevli olarak gitmiş olduğum USA'dan bir hatıramı yazmayı uygun buldum. Otelin lobisinde oturmuş ertesi gün ne yapacağımı, nereye nasıl gideceğimin arkadaşlarımla planlarını yapıyorduk. Tabi oraların acemisi ve yabancı oluşumuzun bir takım zorluklarıda vardı. İşimizi bitirmiş ve günün yogunluğunu üzerimden atmak için de ne yapacağımın da şaşkınlığı yok değildi.

O sırada koltukların önündeki sehpanın üzerin de dergiler vardı. Bir tanesi gözüme çarptı nedeni TÜRKİYE haritasının olması idi. Onu oradan aldım odaya çıkınca oda okumak, incelemek için aldım. Oradan ayrılıyordumki bir görevli gelip dergiyi bırakmamı söyledi. Ben oda da okuyup tekrar bırakacağım dedim ama kabul etmedi. Dergideki yazıları merak ettim sonuna kadar okudum ve kendi kendime analizini yaptım çok saçma ve olamaz dedim ama düşünmektende kendimi alıkoyamadım.

Dergide yazılanlara gelince resimdeki haritanın çok benzeyeni bir harita yazılanlar ise yine çok benzeri bir makale şeklinde yazı. Özet olarak Büyük İsrail Devletinin 400 yıllık planı ve nasıl gelişeceğini yazıyordu.

Dikkatimi çeken önemli konulardan birisi de şu idi 2015 ile 2020 yılları arasında TÜRKİYE, Irak, Suriye ve İran dan alınan topraklar üzerinde KÜRT devletinin kurulması idi.İlerleyen yıllarda ise Suriye, Irak, Ürdün, Filistin ve Kuveyt tamamen ortadan kaldırılıp kuzeyden Azerbeycan'ın Bakü' ye kadar toprakları alınıp üzerinde İSRAEL İMPARATORLUĞU kuruluyor. Türkiye'den alınan yerler Sivas'ın doğusu ve Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgesi.

Bu yazdıklarım hayal ürünü değil bunların yaptıkları planlardır. Uyumayalım bugün gördüğüm harita bana bu olayı hatırlattı.Uyumayalım bunları herkese anlatıp mani olalım. Bunlarıda yapabilmemiz için birlik beraberlik içinde olmamız lazım. Kısır çekişmeler ile bir şey halledemeyiz. Yine bunlar bir takım insanları hoşuna gitmeyecek tenkit edeceklerdir. ALLAH bizleri KORUSUN diyor ve bu zalimlerden korunalım diyorum. Bizim bizden başka asla dostumuz yok.

Bize ne ARAP milletlerinden, ne AMERİKA ve ne AVRUPA devletlerinden fayda gelmez. ALMANYA, İNGİLTERE, FRANSA ve YUNAN lılar ne zaman dost oldular ki?

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Not; Bir adet harita vardır görüntülemiyorsa kurulması planlanan Kürt Devleti Haritasıdır
Nezih KÖKSAL
Nezih KÖKSAL -- 03.01.2018 17:55
AĞRI DAĞI
Bir zamanlar bazı düşüncelerim,ortaya attığım konular ve bazılarını düşünmeye yine bazıları tarafından hayal ürünü gibi gelen konusu anonim fikirlerden olan oluşan yazılarım mevcuttur. Yazmaya arada bir de olsa bazıları ilham, bazıları ders, bazıları teknik ve bazılarıda ala sulu siyasi yazılardır. Yazılarımda imla, ifade, edebi hatalar olabilir affınıza sığınırım profesyonel değilim.
Konumuz AĞRI DAĞI; Bu dağ birçok efsanelere ve kutsal bir takım hikayelere gerçek yaşanmış olaylara da konu olmuştur. Bu yazımı yazarken çocukluğumda aklıma geldi çok mutlulukla yazdım.
Çocukluğum dedimde ilk okul ve ortaokul çağlarında çok kitap okurdum. Bu kitaplar hep klasik kitaplardı. Jules Vernin Aya Seyahat, Denizler Altında 20 bin Fersah, Jack London' un Kurt Kanı aklımdan hiç çıkmaz. Bu arada Tommiks, Teksas ve Ret Kid'leride arkadaşlar arasında ödünç alma verme şeklinde hiç ihmal etmezdim. Aya Seyahat o zaman hayal ürünü denecek kadar bazılarına saçma geliyordu. Şimdi ise yani 55 yıl sonra çok olağan sayılıyor. Konumuzda onunla ilgili 50 yıl sonraki olaylardan bahsedeceğim.
Ağrı Dağı ismi ARARAT olarak Avrupa devletleri ve özellikle Ermeniler tarafından sahiplenilir. Zaman zaman Amerika'da sahiplenir. İspata, delile ihtiyaç yok. Yahudiler, Ermeniler Amerika, İngiliz vatandaşları civar yerlerden binlerce dönüm arazi almışlar ve almayada devam etmekdedirler. Bahaneleri hazır ama durum öyle değil ileri dönük Ağrı Dağına hakim olmaktır.
Ağrı Dağına sahip olacakta ne olacak diyenler elbette vardır ama durum öylede değildir.
Yabancı bir derğiden okuduğuma göre çok güçlü lazer silahlar geliştirip savaşlarda kullanmak ve düşmanını yok etmek istedikleri hepimiz biliyoruz. Bunlarda bizim gibi aman dileyen düşman olsa kılıcımz kalkmazdı ama bunlar Japonya'ya aatom bombası atarak sonuç gördüğümüz gibi 72 yıl geçmiş olmasına rağmen insanlık utancıdır.
Ağrı Dağı tepesine konacak bir Laser Topu ile uzaydan aldığı sinyal ile hakimiyet sağlamak. Eğer doğru ise hakimiyet alanı; Bütün Orta Doğu, Rusya ve Orta Avrupa ve Hindistana kadar geniş bir alan.
Ağrı Dağı' nın önemi anladığım kadarı ile bu şekildedir. Buraya hakim olmak Avrasyaya hakim olmaktır. Avrasya'ya hakim olan dünyaya hakim olur. Bunuda yıllar önce SPEAKMAN denen bir İNGİLİZ söylemiş teori olak ders kitaplarında yerini almıştır.
Memleketimiz Jeopolitik en önemli bir yerde olup yabancılara peşkeş çekenler durumun farkında değiller.
ATATÜRK'ü çok seviyorum Gençliğe Hitabesinde söylediği gibi Gaflet, Delalet Ve Hiyanet içinde olmayalım.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözüne layık olalım.
Not;(Bir adet resim var görüntülenmiyorsa)
Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, dağ, bulut, açık hava ve doğa
Nezih KÖKSAL
Nezih KÖKSAL -- 06.12.2017 19:45
Deprem
DEPREM:
IRAK'TAKİ OLAN ÇOK ŞİDDETLİ OLAN BU DEPREM MEMLEKETİMİZDE DE HİSSEDİLMİŞ OLUP BÜTÜN HİSSEDENLERE ZARARA UĞRAYANLARA GEÇMİŞ OLSUN
HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ? YILLARDIR NİCE SAVAŞLARA, MEDENİYETLERE, DEVLETLERE MEKAN OLAN BU YER NİCE İNSANLARIN ÖLMESİNE VE DİN SAVAŞLARINA HZ.HASAN VE HÜSEYİN ŞEHİT OLDUĞU YER VEYA CİVARIDIR.
ŞİMDİ İSE AMERİKA,İNGİLTERE, FRANSA, ALMANYA VE RUSYA BURALARDA ÇEŞİTLİ YERLERDE VE ÇEŞİTLİ İNSANLARLA ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE VE ÇEŞİTLİ MENFAATLARININ PEŞİNDE DİRLER.
ESAS KONUMA GELECEK OLURSAM BURALARDA YILLARDIR NE CANLARIN. KAYBOLAN UMUTLARIN ÖTESİNDE PETROL DENEN NESNE ÜRETİLMEKTEDİR. NE KADAR DIR DİYE DÜŞÜNMEYE HAFIZALAR AZ GELİR. MİLYONLAR İLE İFADE EDİLEMİYOR. DÜNYANIN İHTİYACININ DÖRTTE ÜÇÜNDEN FAZLASI. ÇALIŞAN FABRİKALAR, ARABALAR BİR DÜŞÜNÜN HEP BURADAN VE CİVARINDAN ÜRETİLEN PETROL LE ÇALIŞIYOR.
BU ÇIKARILAN PETROL TABİKİ YER ALTINDAN ÇIKARILIYOR ÇIKARILAN BU YERE FIRAT VE DİCLE IRMAKLARINI BAĞLASAK YİNE DOLDURMAZ. BURADA BU MÜMKÜN DEĞİLDİRDE YAPILAMAZ. GERÇEĞİ ORADAKİ OLUŞAN BOŞLUKLAR NE OLACAK TABİKİ KADERİNE TERK EDİLİP İŞİ TAKDİRİ İLAHİYEYE BIRAKMAK.
İŞTE O ZAMAN BİRİKEN BU OLUMSUZLUKLAR BAZI ÇÖKMELERE VE DEPREMLERE SEBEB OLUR Kİ BU ÇOK BÜYÜK BİR DEPREME SEBEP OLMUŞTUR. BUNLARIN SEBEBİDE TAKDİRİ İLAHİ DEN ÇOK MENFAAT ÇATIŞMALARIDIR.
NETİCE OLARAK KARASAL OLAN BU DEPREM KOCAELİ DEPREMİNDEN DAHA YIKICI VE TAHRİBAT VERİCİDİR. KORKUM ŞUDUR ZARARINI TÜRKİYE, FAYDA VE YARARINI DİĞER ÜLKELER GÖRMESİN. BİR GÖÇ OLURSA EN ÇOK ZARARI BİZE DOKUNUR.
Nezih KÖKSAL -- 13.11.2017 18:15
başınız göğe erdimi .bikaç sene sonra görürsünüz.zamanında TİP den milletvekili çıkaran(Behice Boran,Y.Ziya Bahadınlı),CHP den bikaç milletvekili çıkaran.AP/DYP sine sarılan,ANAP ı 5-0 la Meclise günderen MHP ye sarılıp 1 nci parti yapan Eyyy hemşerilerim sıra AKP de ama onuda zannediyorum zamanı gelince defterden sileceksiniz.Siz mağdur olmaya layıksınız.
Yozgat sevdalısı -- 20.04.2017 09:49
SEVGİLİ KADIN ARKADAŞLARI, KIZLARIM ,SÖZÜM BİZLERE.
Nörek anam ,halimizi düşünüp ,dertleniyoruz.Hiç bir dönemde memleketim bizleri hayal kırıklığına uğrattı.Hep aksi yöne gittik.Verda Aral Gülbay TC

15 Mart, 16:01 ·
SEVGİLİ KADIN ARKADAŞLARI,
KIZLARIM ,SÖZÜM BİZLERE.
Bu, oy , kullanımı bizim yani kadınlara, ,cumhuriyetin verdiği,özgürlüklerimiz için çok önemli.
Kadın olarak bir zamanlar yasak olduğu halde ,türban taktık ve hiç bir savcı kıyafet kanununa aykırı giyiniyoruz diye bizlere ceza vermedi.
Sadece itiraz edenlere ,hakkımız elimizden alınıyor dedik.
Kur'anı Kerimin ve allahın sözlerine değil ,kula kulluk ettik HZ,,peygamberin sünnetine uyuyoruz dedik.
Üniversitelerde okuduk,en yüksek makamlara geldik ,ele güne muhtaç olmadan kendi kazancımızın keyfini yaşadık.
Kızlaroımızı ,biz olamadık sen ol diyerek ,okumalarını, öğüt verdik.Oğullarımıza ,kadına kıza kötü bakma ,senin de kız kardeşin var ,unutma dedik.
Şimdi ne olacak bir düşünelim,,
Önce okuma özgürlüğümüz yasaklanacak;sonra çalışma özgürlüğümüz olmayacak.Kadın evinde otursun çocuk doğursun denilecek.
Sevdiğimiz erkekle değil ,o,nun bunun,layık gördüğü yaşımıza yaşına bakılmadan biriyle evlendirileceğiz.
Başkan sokağa çıkmamızı yasaklayacak ,kadın evinde otursun ,çocuk doğursun denilecek
OY, kullanma hakkımız olmayacak.
Kanun yerine tek adam kuralları olacak.
Saraya cariye olurum diyenler ,bilin ki sizleri saraya değil ,saraya alınan Yabancı uyruklu kadınlara hizmet için tarlada çalışacak,onlar için kumaş dokuyup giysiler dikeceksiniz.
Irgat misali sadece tarlada ve tezgahta görev verilecek karşılığı mı,YOK.
Canınızı sıktım belki ama şimdiki özgürlüğümüz olmayacak;yani son model ARABALARA JEEPLERE ,binip caddeler de dolaşamayacağız.
Bu yazdıklarımla hiç kimseyi hedef almadım sadece Başkan denilince anladığım bu ,Sayın Cumhurbaşkanına ve makamına da saygım sonsuz ,bu da bilin SÖZÜMÜN ÖZÜ:ÖZGÜR OLMA HAKKI ELİNDEN ALINMIŞ,TAMAMEN ERKEĞE KÖLE EDECEK BİR VATANDAŞ OLACAĞIZ.
Evet'''BELKİ DE BU SON, KULLANDIĞIMIZ OY OLMAYCAK, BİZ KADINLARIN SAYESİNDE.
Beni okuma lutfunda bulunan tüm kadın arkadaşlatıma sonsuz sevgiler ve saygılar
Verda Aral
Verda Aral Gülbay -- 11.04.2017 19:43
YÖNETİM HAKKINDA
Konfüçyus'un güzel tesbitleri vardır. Okuduğum kitapta tam da günümüzle ilgili bir paragrafı paylaşmak istedim ... Eskiler, erdemin ışığıyla ortalığın aydınlanması için önce devlet işlerini yoluna koyarlardı. Bunun için önce ev işlerini yoluna koyarlardı, ev işlerini yoluna koymak için önce kendi kendilerine çekidüzen verirlerdi ve kendilerine çekidüzen verebilmek için önce kendi içlerindeki düzeni yoluna koyarlardı, kendi içlerindeki düzeni yoluna koymak için önce düşüncelerini yoluna koyarlardı, bunun için ise önce bilgi eksikliklerini giderirlerdi"
Salim BOZKURT -- 06.04.2017 15:06
Hastanenin yolu berbat..Modern bi hastaneye hiç yakıxmıyor.İnşaallah Başbakanın Yozgata gelişine kadar hastane yolu asfaltlanır
Semih -- 02.04.2017 11:29
fazla uzatmayacağım..gazetenizi günlük okuyorum.en son okuduğum 30 ve 31 mart tarihli gazetenizde sür manşet olan haberde bekir Bozdağ'ın yanına zararsız hariç diğerleri nede güzel YAKIŞMIŞ..Şööyle bi geriye bakım akşam yastığa kafayı koyduklarında bir neler söylediklerini ne nasıl tavır aldıklarını bi gözden geçirsinler.ama ben biraz abarttım galiba bayağı yakışmışlar helede selo.
ankara da bir yozgatlı -- 31.03.2017 09:19
salim BOZKURT kardeşim yazınızdan alacağımı aldım.inşallah sair okuyanlar da bişeyler almıştır.Anlayana iyi laf.MÖ.427-347 yılları arasında yaşamış bir Yunan filozofu bunu anlamış ve kamuyu ikaz etmiş fakat bizimkiler olaylara hala biat kültürü ile bakıyorlar.
Ankara da bir Yozgatlı. -- 28.03.2017 12:53
YOL ÇİLESİ
şehrin ortasından geçen 5 km lik yolun halini görmeyenleri önce Allah'a sonra karayollarına havale ediyorum ara yolları yapmıyorsunuz şehir yolllarını yapmıyorsunuz bari şehrin merkezinden geçen ana yolu yapın yazık bu şehrin insanına
Mert Atik -- 25.03.2017 15:16
DEMOKRASİ ÜZERİNE
Demkorasi üzerin PLATON'un bir sözünü paylaşmak istedim. Şöyle diyor Platon : "Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir."
Salim BOZKURT -- 23.03.2017 10:28
ŞEHİR HASTANESİNİN ÇEVRESİNDE YAKINDA REZİLLİK ÇIKACAK
Bilindiği üzere Yozgat merkeze henüz birkaç hafta önce kocaman bir şehir hastanesi yapıldı.
Malum eski hastanenin oradaki esnaflar (gözlükçüsü, eczanesi, kulak cihazları, medikalcisi ) ve yeni esnaflar da yeni yapılan bu hastane etrafına yerleşerek ticaret yapmak istiyorlar. Buraya kadar her şey normal.
Olay hastaneyi yapan firma, hastane yönetimi ve diğer bütün esnaflar (ecz, optik, kulak cihazları, ve medikal ) arasında geçmekte.

Bir tane işletme sahibi ki kendisinin hem eczane hem optik ve medikal dükkanları var. hastaneyi yapan firmanın hastane kenarında kiraladığı iş yerlerinden dükkanlar tutuyor. Bu dükkanlara da gözlükçü medikal ve eczane açıyor. Bulunduğu konum rakiplerine göre daha avantajlı olmasına rağmen hastaneye 5-6 tane simsar gönderiyor.

Bunun üzerine konumu daha uzak kalan diğer esnaflar buna karşı çıkıyor. Bahsi geçen simsar gönderen işletme sahibi ve diğer esnaflar ile aralarında sözlü dalaşma giderek büyüyor.

Olayı çözmeye çalışan bir kısım esnaf elinde dilekçe her yere şikayet dilekçeleri yazarken diğer kısım esnaf ise o zaman bizde simsar tutarız diyorlar. Bir kısmı da ne kadar yetkili amir memur varsa arayarak durumdan haberdar ediyor.

Aralarında birkaç gün önce şiddetli bir laf kavgası çıkan esnafların birbirine olan düşmanlığı her geçen gün artıyor. Biri ekmeğimin peşindeyim diyor diğeri ben daha çok kazanacağım diyor.
Aldığımız duyumlara göre bazı esnaflar bu durumu hastane şirketi ve yönetimine söylüyorlar. Hastane o kişide esnaf biz karışamayız üstelik şirketten yer kiralamış diyor.
Bir de duvar hikayesi var. Hastane çevresine normal duvar çekilmemiş yakınında bulunan şirket dükkanları kollanmak için olsa gerek 50-60 cm lik duvar çekilmiş. Hastane etrafına öyle resmi kurumlarda ki gibi normal duvar çekilmemiş. İnsanlar da zaten bu duvarı atlayarak hastaneden çıkış yapıyorlar. Ya da buna göz yumuluyor.
Şimdiler ise bir kısım gözlükçü şikayet dilekçe sayısını artırarak resmi makamlara bu dertlerini anlatma derdinde. Bazıları da haber kanalları ve tv kanallarına bu durumu bildirmek için sürekli bir yerlere mail gönderiyorlar.
Yaşanan bu olaylar Yozgat merkez’de her esnafın ağzına sakız olmuş durumda. Lakin bir tane gerçek var. Yakında burada çok büyük kavgalar ve rezillikler çıkacak.
Bilin istedim.
Mehmet Gören - Eczacı -- 23.02.2017 18:00
Habire Yozgat^'lıyı apıldatıyorlar.Yozgat Önce bir şehir olsun bakalım.Ondam sonra büyükşehir olmaya kafa yorsunlar.noolacak büy.şehir olunca abatmı olacak işsizlikmi,açlıkmı,eğitimsizlik mi ortadan kalkacak.siyasetçiler gazı veriyor cühelada bir avuç tuz alıp peşinden koşuyoBen Yozgat a Valisi olan köy diyorum.eyyyy güzel hemşerilerim aklınızı başınıza alın.selamlar.
ankara da bir yozgatlı -- 07.02.2017 10:41
Kis Yardimi
Havalarin sogumasi yozgat' ta hayatini idame ettirmeye calisan multeci kardeslerimiz icin barinma ve yiyecek ihtiyaci beraberinde getiriyor. Yozgatli vatandaslar olarak" cocuklar usumesin"sloganiyla yardim kampanyasi duzenleyebilirz.
merve uslu -- 17.11.2016 13:39

SERBEST KÜRSÜ'YE GELEN DİĞER OKUR YORUMLARI

YOZGAT GAZETESİ WEB SİTESİ Yayın başlangıcı Mart 2006
YOZGAT Gazeteclik, Matbaacılık ve Reklamcılık Ltd.Şti. Kurucusu : Osman Hakan KİRACI
© Copright (Tüm Hakları Saklıdır. ) izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılmaz
Tel : 0 (354) 212 46 46 Sitemiz Basın Meslek ilkelerine uymayı taahhüt eder. / yozgatgazetesi@yahoo.com
FAX: 0 (354) 217 45 45